top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Izglītojošo programmu apmeklējums Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā

18.oktobrī 8.c klase bija ekskursijā Preiļos. Pirmā iepazīšanās ar pilsētu notika Preiļu muižas parka. Tas ir lielākais pilsētvides parks Latvijā, aizņem 41,2 ha. Tajā ir saglabājušies romantiskā ainava, parka dīķi un kanāli. Preiļu muižas parka ir Dižkoku taka, parka teritorijā atrodas 9 valsts nozīmes dižkoki, kā arī vairāki koki, vēl tika piešķirts vietējās nozīmes dižkoka statuss 7 kokiem. Minētie parka 16 koki ir apzīmēti ar speciālām atpazīstamības zīmēm – ozolkoka lapa.

Pēc pastaigas notika divas kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” piedāvātās nodarbības Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā.

Izglītojošā programma “Ainava platleņķī” deva iespēju apskatīt mūsdienu mākslas gleznas, veikt piedāvātos uzdevumus, darboties ar planšetē veidotiem skatiem.

Programma “Linu pogaļa stāsta” sniedza un padziļināja zināšanas par izzūdošu, savulaik svarīgu Latgales lauksaimniecības nozari – linapstrādi. Skolēniem tika piedāvāta linsēklu eļļas, sēklu un maizes degustācija. Praktiskajā nodarbībā skolēni veidoja rokassprādzi no lina diegiem.

“Man ļoti patika ekskursija, it īpaši, kad mēs nonācām muzejā, jo gleznas bija ļoti skaistas. Man ļoti patika taisīt rokassprādzes.” ( Signe Dziedātāja, 8.c)

“Viss ļoti patika skaists parks, nodarbības ir interesantas.”(Ieva Mežale, 8.c)

“Man ekskursija patika. Mums pastāstīja par gleznām un par linu, uzzināju kaut ko jaunu.” (Armands Dārziņš, 8.c)

“Man ļoti patika staigāt pa to parku, tur bija ļoti skaisti skati un es sataisīju daudz bildes, gribētu vēl aizbraukt uz to skaisto parku.” (Enija Tuskēna, 8.c.)

Labi pavadīts laiks skaistās dabas ainās un iegūtās zināšanas, izmantotās prasmes deva gandarījumu. Iesakām apmeklēt šo skaisto vietu pavasarī.

Klases audzinātāja Ļubova Gorpiņiča


"Mana runa pārliecina”

Jēkabpils 2.vidusskolas 6.e klase 22.12.2023. piedalījās programmas “Latvijas skolas somas” pasākumā, radošajā darbnīcā “Mana runa pārliecina” . Vadītājs un improvizators Krišjānis Berķis, balstoties

Koncertlekcija “Ceļojums gadalaikos. Ziema”

2023.gada 20.decembrī 5.i klases skolēni programmas  “Latvijas skolas soma” ietvaros skatījās digitālo koncertlekciju “Ceļojums gadalaikos. Ziema.” Koncertlekciju vadīja populāri latviešu mūziķi. Lekc

Smilšu aplikācija

Pateicoties programmai “Latvijas skolas somai”, skolēniem tiek sniegta iespēja izvēlēties sev tīkamas aktivitātes. Šoreiz “Latvijas skolas somas” ietvaros 1.klase  izmēģināja Smilšu kino dāvāto smilšu

Comments


bottom of page