top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Izzinošā ekskursija pa Līgatni

Š. g. 22.maijā 6.c un 6.e klases skolēni devās ekskursijā uz Līgatni. Skolēni kopā ar skolotājām programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros piedalījās izzinošās programmas “Līgatnes papīrfabrika un tās vēsturiskais mantojums” norisē.

Tika piedāvāta unikāla iespēja apskatīt vēsturisko Līgatnes Papīrfabriku zinoša gida vadībā, uzzināt tās vēsturi, papīra ražošanas stāstu un to, kā no Līgatnes Papīrfabrikas izveidojās visa Līgatnes pilsētiņa.

Ienākot Līgatnes Papīrfabrikā, apstājas laiks, jo papīrfabrikas darbinieku kabineti, ražošanas telpas izskatās tā, it kā tās būtu atstātas vien vakar. Šeit sienas rotā motivējoši saukļi no papīrfabrikas zelta laikiem, šur tur kabinetos redzami pirmie mobilie telefoni un darbinieku skapīši ir īsta liecība vismaz 20 gadus senai pagātnei par to, kas katram bijis tad aktuāls.

Ekskursijas turpinājumā iepazināmies ar papīrfabrikas strādnieku ciematu un tā apkārtnē esošo 19. gadsimta koka apbūvi, apskatot arī vēsturisko strādnieku dzīvokli, kas atrodas vienā no strādnieku koka rindu mājām. Ar video materiāla palīdzību varējām iejusties papīrfabrikas darbinieku ikdienas dzīvē.

Ejot pastaigā pa Līgatni, apskatījām sardzes namiņu, Skolas kalnu, Lustūzi (smilšakmens klinti, kurā atrodamas neskaitāmas pagrabalas), zivju nārsta taku, kanālu sistēmu un dīķi, Ānfabriku, Ānfabrikas klintis, zivju ceļu, kā arī divus tiltiņus „Vilhelms” un „Eižens”.

Nodarbības noslēgumā tika piedāvāta iespēja izspēlēt orientēšanās spēli “Papīrfabrikas ciemata noslēpumi”, lai nostiprinātu par papīrfabriku un 19. gadsimta apbūvi iegūtās zināšanas.

Līga Vītola

“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page