top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Jēkabpils 2.vidusskolas 6.m klases skolēnu ekskursija uz Daugavpils Skrošu rūpnīcu

Daugavpils Skrošu rūpnīca ir viens no ievērojamākajiem tūrisma objektiem Daugavpilī, Latvijā, Baltijā un arī visā Ziemeļeiropā. Tā ir vienīgā tūristiem atvērtā munīcijas ražošanas rūpnīca Baltijā, kurā atrodas Eiropā vecākais, joprojām strādājošais skrošu liešanas tornis.

Daugavpils Skrošu rūpnīcas vēsture sākās 1886.gadā. Vairāku ražošanas apsvērumu dēļ rūpnīca ir uzbūvēta pašā augstākajā un sausākajā pilsētas vietā. Te mehanizēti tiek lietas skrotis, kas sākumā no izkausētā materiāla cauri uzstādītajam sietam, kas piemērots katras skrots lielumam, tiek tecināts tievās strūklas, kas krītot uz leju sadalās vajadzīgajā formā. Kritiens no 28 metriem ir par mazs, tādēļ torņa iekšpusē ir 20 metrus dziļš padziļinājums jeb aka ar pacēlāju, kas izsijā gatavās skrotis un tālāk nogādā uz šķirošanu pēc kalibriem.

Daugavpils Skrošu rūpnīcā tiek ražotas 9 veidu lodes gludstobra ieročiem, kā arī tiek izgatavotas lodes pneimatiskajiem ieročiem, renkuļi un skrotis. Liels vairums produkcijas tiek eksportēts uz Vāciju, kā arī rūpnīcā ražotā munīcija ir populāra Latvijas un kaimiņvalstu mednieku vidū. Uzņēmuma speciālisti ir izstrādājuši unikālu lodes stabilizatoru, kas nodrošina vienmērīgu spiediena kāpumu un uzlabo lodes ātrumu. Jaunums ir arī lode ar polimēra pārklājumu stobra aplikumu novēršanai, ka arī ir panākts perfekts patronas balansējums.

To visu un daudz citu interesantu faktu mēs uzzinājām no gida interesantā stāstījuma, īsām video filmām, kas tika parādītas ekskursijas laikā un iespējas pašiem pamēģināt, cik smags ir 10 kg neliels skrošu maisiņš.

Ekskursijas noslēgumā skolēniem bija iespēja izmēģināt savas spējas šaušanā mērķī ar pneimatiskajām šautenēm. Bija prieks redzēt, kā 6.m klases zēni, kuriem jau ir pieredze šaušanai mērķī, ar lielu atbildības sajūtu palīdzēja klases meitenēm.

Paldies par piedāvātajām iespējām programmai “Latvijas skolas soma” saka

6.m klases skolēni un klases audzinātāja Antra Laitāne“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page