top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Jēkabpils vēsture laika lokos

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 4.c un 4.e klases piedalījās izzinošā muzejpedagoģiskā nodarbībā “Izzini Jēkabpili”, ko piedāvāja Jēkabpils Vēstures muzejs. Mūsu satikšanās vieta bija saistīta ar pilsētas plūdiem 13.janvāri, kad Daugavas līmenis pie Jēkabpils sasniedza augstāko līmeni - 8.6 metrus. Aplūkojot abus Daugavas krastus, pastaigājamies pa Pļaviņas ielu.

Gids iepazīstināja ar ielas posmiem, tā veidošanu un celtnēm. Viena no tādām bija Latvija vienīgais vīriešu klosteris Sv. Nikolaja Brīnumdarītāja baznīca. Brīvības ielā apskatījāmies vides objektus, kuri radīti ar nozīmi apstādināt laiku- atdzīvināt vēsturi-vēsturiskais tirgus laukums, kas kalpoja par tirdzniecības un saziņas vietu tālajā 16. gs.

Uzzinājām, ka 1834. g. Jēkabmiestā atvērta pirmā slimnīca - lazarete. Tā ieiet medicīnas vēsturē ar to, ka šeit 1847.g. tika veikta pirmā operācija ar narkozi.

Aktīvi atpūtāmies Strūves parkā, kas Jēkabpils vārdu padarījis pazīstamu ģeodēzijas zinātņu pasaulē.

Saliedēšanas sajūtu guvām skvēra starp Pasta un Akmeņu ielām pie strūklakas rotējoša ,,Sfēra”.

Skolēni un skolotāji, visi atsaucam atmiņā jau zināmus vēstures faktus, ieguvām jaunu informāciju. Paldies Jēkabpils Vēstures muzeja gidam par interesantu informācijas pasniegšanas formu!

Klašu audzinātājas Aija Vecele un Jeļena Mazureviča
Comentarios


bottom of page