top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Jaunākie notikumi programmas „PuMPuRS” projektā “Kāpēc piedalīties? Jo Tu vari mainīt un mainīties!”

Biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs” 2019.gada septembrī uzsāka programmas “PuMPuRS” projekta “Kāpēc piedalīties? Jo Tu vari mainīt un mainīties!” aktivitātes - dažādu tēmu neformālās izglītības sesijas.

Katru mēnesi programmas “PuMPuRS” jaunieši - Jēkabpils 2. vidusskolas 10. klases audzēkņi (projekta sadarbības partneris) , izbauda projekta “Kāpēc piedalīties? Jo Tu vari mainīt un mainīties!” sniegtās nodarbības/ aktivitātes (sesijas).

Kā jau iepriekš tika minēts, nodarbības papildina viena otru un sniedz ieskatu par tēmām, kuras ir aktuālas mūsdienu jauniešiem par neformālās izglītības iespējām Jēkabpilī un Latvijā kopumā, par zināšanām, kuras iespējams nav iekļautas mācību programmā.


Aktivitātes Nr.2 Neformālās izglītības sesija “Ar mākslu uz “tu” ” noritēja decembra un janvāra mēnesī ļoti intensīvi, jo jaunieši vēlējās apgūt praktiskas lietas – kreklu apdrukāšanu, apgūt hennas zīmēšanas tehnikas pamatus, izmēģināt roku sevis un klasesbiedru apgleznošanā.

Šīs aktivitātes audzēkņu vidū ieguva ļoti lielu popularitāti. Jaunieši priecājās par zināšanām – zīmju nozīmju izzināšanu, ieguva skaistus ķermeņa apgleznojumus. Protams, nedrīkst aizmirst pieminēt, klase ieguva vienotus T-kreklus, kā kopīgu klases simbolu, lai piedalītos kopīgos pasākumos ar savu atpazīšanas un piederības zīmi. Katrs jaunietis varēja izvēlēties sev tuvāko zīmējumu un ar to apdrukāt savu kreklu. (skat. foto). Drosmīgākie jaunieši izvēlējās paši gleznot, ar mākslas skolotājas palīdzību, savas skices uz T-krekliem.

Atmosfēra, kura valdīja nodarbību laikā bija fantastiska, jo klases biedri saliedējās, ieguva jaunus saskarsmes punktus, smiekli un pozitīva enerģija bija dzirdama skolas gaiteņos.


Savukārt Aktivitātes Nr.2 Neformālās izglītības sesija “Kā līdzās citiem izglītības veidiem “dzīvo” neformālā izglītība” tika uzaicināta ķīniešu valodas pasniedzēja no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas. Skolotāja Hu Tian ieradusies Latvijā „Starptautiskās ķīniešu valodas skolotāju programmas” ietvaros, ko organizē Ķīnas Konfūcija institūtu galvenā pārvalde.

Inese. “Bija ļoti interesanti un lietderīgi. Man viss patika, jo bija jautri, aktīvi un izglītojoši.”


Jana. “Man ļoti patika ķīniešu valodas skolotāja. Viņa bija skaista un gudra. Labi stāstīja un man gribētos, lai viņa atnāktu vēlreiz.”


Maksims. “Man ļoti patika uzzināt kaut ko jaunu par Ķīnu, kā viņi mācās tur.”