top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Jaunie izglītojamie ceļo caur vēsturi un amatniecību: Ekskursija uz Turaidas piliŠī gada 29. maijā Jēkabpils 2. vidusskolas 3. b klases un 1. d klases skolēni devās aizraujošā ekskursijā uz Turaidas pili Siguldā, kur piedalījās izglītojošajā programmā "Kas ir klaušinieks?" un "No kā būvēta Turaidas pils?".

Ekskursijas laikā skolēni iegāja vēsturiskajā pasaulē, kurā atdzīvojās klaušinieka dzīve 19. gadsimta sākumā. Šī pieredze sniedza skolēniem iespēju ne tikai pasīvi novērot, bet arī aktīvi piedalīties, izmēģinot senos amatniecības paņēmienus.

Programma "Kas ir klaušinieks?" sniedza bērniem iespēju iepazīt un izprast 19. gadsimta sākuma lauku dzīves apstākļus, zemnieku ikdienu un klaušu nozīmi lauksaimniecībā. Skolēni veidoja savu radošumu, vērojot leļļu teātra izrādi, izgatavojot darba rīku - grābekli, un iesaistoties praktiskās aktivitātēs, lai gūtu praktiskas iemaņas.

Programmas centrā bija Turaidas pils, kur skolēni iepazinās ar māla būvmateriālu izgatavošanas tehnikām viduslaikos. Viņi pētīja, kādi ķieģeļi tika izmantoti pils celtniecībā un pat paši sagatavoja mālu un koka formās darināja ķieģeļus, lietojot senos amatniecības rīkus.

Šī ekskursija ne tikai papildināja skolas mācību saturu, bet arī veicināja izpratni par vēsturi un kultūras mantojumu. Skolēniem bija iespēja izbaudīt mācību stundu ārpus klases sienām un iepazīt Turaidas pili kā interesantu un izglītojošu vēstures pieminekli.

Augstu novērtējam programmu "Latvijas skolas soma" par šo iespēju izpētīt latviešu kultūras mantojuma bagātības un piedzīvot vēsturi caur praktisku un interaktīvu pieredzi.

Sagatavoja 3.b kl. audzinātāja L. Rancova un 1.d kl. audzinātāja D. Vališina

Comments


bottom of page