top of page
 • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Kinolektorijs “Neiespējamais ir iespējams”

No 13. līdz 17. decembrim programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 9.b klases skolēniem bija iespēja izmantojot Zoom platformu attālināti noskatīties Arņa Aspera filmu “Neiespējamais ir iespējams”.


Programmas “Latvijas skolas soma” projekta mērķis ir nodrošināt katram izglītojamajam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu un dod iespēju iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino).


Filma “Neiespējamais ir iespējams” ir piedzīvojumiem bagāts un jauniešus iedvesmojošs stāsts, kas vienlaikus ietver daudzpusīgu tematiku, kas būtu pielietojama skolas mācību programmā – vēsturi (laika posms no 1988 līdz 2014 gadam), patriotismu, ģeogrāfiju (ASV, Kanāda, Meksika un Latvija), svešvalodu - filma ir latviešu un angļu valodā (ar LV subtitriem), sportu (biatlons un roller-slēpošana, Olimpiskās spēles) un visu beidzot – filma ir stāsts par nepadošanos grūtību priekšā.


Filmas varonim Raimondam bija sapnis - startēt Olimpiskajās spēlēs zem neatkarīgas Latvijas karoga, un viņš bija pārliecināts par Latvijas spēju atkal kļūt neatkarīgai. Savas pārliecības vadīts, Raimonds izmantoja katru iespēju, lai stāstītu par Latviju un latviešiem. 2014. gadā filmas veidotāji kopā ar Raimondu devās filmēšanas ekspedīcijā, lai vēlreiz izdzīvotu A to B Rollerski piedzīvojumu. Filmas sižets sniedz ieskatu Latvijas, Amerikas un Kanādas vēsturē 26 gadu griezumā.


Skolēniem pēc filmas noskatīšanās tika piedāvāts atbildēt uz dažiem anketas jautājumiem par filmā redzēto. Kas filmā visvairāk patika, kas palika atmiņā, ko jaunu uzzināji, komentāri un jautājumi filmas veidotājiem, kopējais iespaids par filmu.

Dažas no skolēnu atbildēm:

 • Šajā stāstā visvairāk man iepatikās milzīgais Raimonda Dombrovska gribas spēks. Neskatoties uz visām grūtībām ceļā, nogurumu, vājumu, kā arī uz to, ka Raimonds dažreiz bija psiholoģiski izdedzis, viņš vienalga turpināja savu rollerslēpju braucienu uz Meksiku un galu galā sasniedza savu mērķi.

 • Pēc noskatīšanas atmiņā visvairāk palika tas moments, kad Džeksonholā Raimondam pievienojās maziņa grupa biatlonistu, kuri aizstāvēja ASV Olimpiskajās spēlēs.

 • Noskatīties šo filmu es ieteiktu visiem cilvēkiem, kuriem nav motivācijas savu mērķu sasniegšanai

 • Pārsteidza indiāņu dzīve, kādi viņiem ir dzīves apstākļi. Bija interesanti, kad pēc 30 gadiem viņi atkal jautāja indiāņiem, kā viņiem pamainījās dzīve. Nav tik daudz informācijas par viņu dzīves veidu.

 • Būtu ļoti interesanti uzzināt, kā Raimonds aizbēga no PSRS

 • Es ieteiktu paskatīties šo filmu savam tētim, jo viņam patīk filmas par neparastiem piedzīvojumiem.

 • Cik daudz latviešu bija ASV komandā padomju laikos

 • Es ieteiktu paskatīties šo filmu tiem, kuriem patīk ceļot un tiem kas interesējās par biatlonu.

 • Pēc filmas noskatīšanas es uzzināju, ka 6759 km garu attālumu no Arktikas (pilsētas, kurā Raimonds uzsāka sava braucienu) līdz Meksikas robežai ar rollerslēpēm var paveikt par 90 dienām, nobraucot vismaz 60 km katru dienu.

 • Atmiņā Kanmoras Ziemeļu Centra Provinces parks, jo, skatoties filmu, manuprāt, tas bija skaistāka vieta.

 • Es ieteiktu šo filmu savai draudzenei, lai viņa iegūtu motivāciju.

 • Arņa Aspera filma “Neiespējamais ir iespējams” ir noderīga un arī pamācoša. Man tā ļoti iegrima dvēselē!!!:))

Kopā ar skolēniem

klases audzinātājs Andris Lazdiņš

Senās spēles “Sēļu sētā”

Ir klāt mācību gada noslēgums. Ir paveikts liels darbs un esam pelnījuši atpūtu savu draugu un klasesbiedru lokā. Tik sen neesam kopā rotaļājušies, dziedājuši un priecājušies. Visi labā noskaņojumā, c

Комментарии


bottom of page