top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Kinolektorijs "Neiespējamais ir iespējams" (“A to B Rollerski”)

Jēkabpils 2. vidusskolas 9.a klase programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros izmantoja piedāvāto filmas online demonstrāciju un tikšanos ar filmas varoni Raimondu Dombrovski un filmas veidotāju tiešsaistē.


“Neiespējamais ir iespējams” ir piedzīvojumiem bagāts un jauniešus iedvesmojošs stāsts, kas vienlaikus ietver daudzpusīgu tematiku, kas ir pielietojama skolas mācību programmā – vēsture (laika posms no 1988 līdz 2014 gadam), ģeogrāfija (ASV, Kanāda, Meksika un Latvija), svešvaloda - filma ir latviešu un angļu valodā (ar LV subtitriem), sports (biatlons un roller-slēpošana, Olimpiskās spēles) un visu beidzot – filma ir stāsts par sportu un drosmi sasniegt savus mērķus.


Skolēniem attālinātajā mācību procesā bija iespēja noskatīties filmu ģimenes lokā. Skolēniem bija sniegta iespēja piedalīties intervijā ar galveno varoni, uzdot jautājumus un saņemt interesantas atbildes. Stāstījums bija par tā vēsturiskā PSRS laika sistēmu un autora ieskatu, kā tas viss notika sportā.


Skolēni atsauksmēs atstāja pozitīvas atziņas, akcentējot galvenā varoņa mērķtiecību, jo tas tiešām ir grūti – sekot savam mērķim , nepadoties, nezaudēt ticību sev. Skolēni rakstīja, ka patīk biatlons kā sporta veids, kas šajā filmā ir spilgti attēlots un galvenā varoņa drosme ceļot.


Filmas atslēgas vārdi: patriotisms, mērķtiecība, drosme, neatlaidība, rūdījums, empātija, tolerance.


Paldies par iespēju iegūt motivāciju sasniegt savus sapņus!


9.a klases audzinātāja Vēsma Madžule

Senās spēles “Sēļu sētā”

Ir klāt mācību gada noslēgums. Ir paveikts liels darbs un esam pelnījuši atpūtu savu draugu un klasesbiedru lokā. Tik sen neesam kopā rotaļājušies, dziedājuši un priecājušies. Visi labā noskaņojumā, c

Comments


bottom of page