top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Koncertlekcija “Lāčplēša dienā” 12. klasē

2021. gada 15. novembrī 12.a klases skolēni svinīgā klases stundā skatījās un baudīja tiešsaistes koncertlekciju “Lāčplēša dienā”, kuru radīja Jānis Ķirsis kopā ar Rūtu Dūdumu-Ķirsi. Koncertlekcija bija ne tikai izglītojoša un muzikāla, bet arī emocionāla un dāvāja mums svētku sajūtu. "Lāčplēsis iemieso katra mūsu ticību un spēju darīt savu lietu pēc iespējas labāk, un vienotība ir mūsu mazās tautas lielākais spēks". (Rokoperas "Lāčplēsis" galvenās lomas atveidotājs Daumants Kalniņš).


"Tā kā vēsturisko procesu kontekstā ir ļoti būtiska arī kultūras un mūzikas klātbūtne, šajā koncertlekcijā skanēs fragmenti no Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokoperas “Lāčplēsis”, mūzika no kinofilmām “Nameja gredzens”, “Vella kalpi”, “Pūt, vējiņi”, Ērika Ešenvalda “Dvēseles dziesma”; tāpat arī citu latviešu komponistu radītā patriotiskā mūzika," vienā no intervijām stāstīja komponists Jānis Ķirsis. Koncertlekcijas muzikālo vēstījumu papildināja vēsturiski fotouzņēmumi un video fragmenti.


12. a klases skolēni iepazina arī Ziemassvētku kauju muzeja ekspozīciju un uzzināja ko vairāk par Ziemassvētku kauju vēsturisko nozīmi, to atainojumu literatūrā, mūzikā un kino, Lāčplēša dienas svinēšanas tradīcijām.


Man ļoti patika koncertlekcija. Bija daudz skaistas mūzikas, fragmentu no kinofilmām.

Vizuāli koncertlekcija ir perfekta, ļoti patika, ka ar mākslas palīdzību mēs varējām iepazīt Latvijas vēsturi.


Koncertlekcija bija ļoti informatīva un jauka. Patika arī pazīstamo dziesmu aranžējums.


Man ļoti patika, noskatījos fragmentus no filmām par Latvijas vēsturi, ko nebiju redzējusi.


Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju uzzināt ko jaunu un piedzīvot svētkus!

12. a klases skolēni

Senās spēles “Sēļu sētā”

Ir klāt mācību gada noslēgums. Ir paveikts liels darbs un esam pelnījuši atpūtu savu draugu un klasesbiedru lokā. Tik sen neesam kopā rotaļājušies, dziedājuši un priecājušies. Visi labā noskaņojumā, c

תגובות


bottom of page