top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Koncertlekcija “Ziemassvētku pasaka”

Drīz, pavisam drīz..... jau jūtama Ziemassvētku smarža...

2022.gada 14.decembrī programmas ”Latvijas Skolas soma” ietvaros īpašu svētku noskaņu radīja SIA ‘’Framest Music’’ noskatītā klātienes koncertlekcija ‘’Ziemassvētku pasaka’’. Šī aktivitāte bija vienojoša ne tikai svētku noskaņas radīšanai, bet arī labam, kvalitatīvam informācijas avotam. Mēs,6.a klases skolēni, atsvaidzinājām zināšanas gan mūzikā, gan literatūrā, gan Latvijas un cittautu kultūrā, kā arī pārrunājām redzēto un dzirdēto, dalījāmies savā pieredzē par svētku tradīcijām. Mums bija iespēja tikties ar jaukiem māksliniekiem Artu Abaroniņu un Kārli Mangulsonu. Koncerta programmā skanēja dziesmas par Ziemassvētkiem. Bija iespēja vērot arī Latvijas Nacionālās operas baletdejotājas Annijas Kopštāles deju. Vislielāko sajūsmu sagādāja Ziemassvētku dziesmu dziedāšana, jo zinājām dziesmas ne tikai latviešu valodā, bet arī angļu valodā. Visi hīti tika izdziedāti! Koncertlekcijas laikā mācījāmies klausīties un pateikties māksliniekiem par koncertu. Dziesmu starplaikos tika organizēta atraktīva viktorīna par Ziemassvētkiem-tika uzdoti jautājumi gan par Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām, gan Ziemassvētku ticējumiem, gan dziesmu mūzikas un teksta autoriem.

Paldies programmai “Latvijas Skolas soma” par dāvāto iespēju, koncertlekcijas veidotājiem un mūziķiem par interesanto vēstījumu!

Skolēnu atsauksmes:

Polina Alimkina: “Ļoti sirsnīgs stāstījums, skaista mūzika un izvēlētas lieliskas dziesmas. Klasiski skaņdarbi ar dejas mākslu - baletu!”

Aleksandra Seļivanova: “Man patika, ka dziedājām līdzi dziesmas, dažām dziesmām zinājām vārdus un beigās sadziedājām visi kopā "Zvaniņš skan"!”

Vladlens Mālnieks: “Sirsnīgs koncerts, kas radīja skaistu Ziemassvētku sajūtu!”

Darina Lukjanova: “Ļoti patika Ziemassvētku koncerts - interesants, izglītojošs, svinīgs.”

Artjoms Kazanausks: “Ziemassvētku dziesmas varējām dziedāt līdzi, un tas bija ļoti jauki un sirsnīgi, ka skolēni var iesaistīties!”


Vineta Mežaraupe,6.a klases audzinātāja

Jeļena Jaskova, 6.b klases audzinātāja

“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page