top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Koncertstāsts “Ziemassvētki apkārt pasaulei”

“Ziemassvētki ir svētki, kurus gaida visā pasaulē,” saka Mikus Abaroniņš.

Vai mēs zinām, kā svin šos svētkus citur pasaulē? Un mums bija iespēja to uzzināt…

Skolas somas ietvaros Jēkabpils 2. vidusskolas skolēniem tika piedāvāta iespēja noskatīties videostāstu “Ziemassvētki apkārt pasaulei”. Skolēni bija sajūsmā par interesantajām, pat neparastajām tradīcijām, spēlēm un ēdieniem citur pasaulē.


Koncertstāsts “Ziemassvētki apkārt pasaulei” ieveda mūs pasaulē, kas ir ārpus Latvijas, ārpus mūsu zināšanām par Ziemassvētkiem. Tas viss tika izdziedāts, izbaudīts – sajūtas radīja ne tikai stāstījums un dziesmas, bet arī vizuālais un telpu noformējums.

Skolēni uzzināja, kur tapušas populārākās Ziemassvētku dziesmas, kas ir to autori un kā tās dziedamas. Un galvenais – dziedāja līdzi arī paši.


Interesi radīja fakti, ko skolēni nav zinājuši, piemēram, populārās alumīnija eglītes ASV vēsturē vai Salatēvs un Sniegbaltīte Krievijā. Arī pelmeņi kā viens no Ziemassvētku ēdieniem Krievijā, skolēniem lika pasmaidīt.


Un kā ir ar Ziemassvētkiem pie mums, kādas tradīcijas un ēdieni ir nozīmīgi mums? Jēkabpils 2.vidusskolas skolēniem Ziemassvētki asociējas ar ģimeni, kopā būšanu un Ziemassvētku eglīti. Viņu mīļākās Ziemassvētku tradīcijas ir rotāt eglīti, cept piparkūkas un skaitīt dzejoļus, lai saņemtu dāvanas.


Lai kur un kādas tradīcijas arī nebūtu, Ziemassvētki ir un paliek vieni no skaistākajiem svētkiem gan skolēnu, gan pieaugušo sirdīs.


Līga Radzeviča, Jana Lazdiņa, Daira Voičonoka

Senās spēles “Sēļu sētā”

Ir klāt mācību gada noslēgums. Ir paveikts liels darbs un esam pelnījuši atpūtu savu draugu un klasesbiedru lokā. Tik sen neesam kopā rotaļājušies, dziedājuši un priecājušies. Visi labā noskaņojumā, c

Comments


bottom of page