top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Lāčplēša dienā

Novembri var dēvēt par svētku mēnesi. Kalendārā divas Latvijas valstij nozīmīgas svinamās dienas, 11.novembris - Lāčplēša diena un 18.novembris - Latvijas Republikas proklamēšanas gadadiena, kuras liek aizdomāties, kā un kur mēs dzīvojam, kādi ir mūsu varoņi un kādi esam mēs paši.


Lāčplēša diena ir viena no visnozīmīgākajām dienām, kuras atceramies un atzīmējam saistībā ar Brīvības cīņām. Tā ir arī Latvijas armijas diena, Lāčplēša kara ordeņa svētki, kad godinām neatkarīgās Latvijas valsts armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku 1919.gada novembrī.


Lai arī attālināti, Jēkabpils 2. vidusskolas skolēni 10. un 11. novembrī varēja sekot līdzi izglītojošam un muzikālam stāstam par Latvijas vēstures notikumiem Latvijas brīvības cīņās, atceroties un godinot visus tos, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti. Veicinot patriotisko audzināšanu, skolēniem stiprināt šo sajūtu piedāvāja Rūtas Dūdumas – Ķirses un komponista Jāņa Ķirša radītā audiovizuālā koncertlekcija “Lāčplēša dienā”, kura tapusi kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.


Koncertlekcijas muzikālo vēstījumu papildināja vēsturiski fakti, fotouzņēmumi un video fragmenti. Koncertlekcijā skanēja fragmenti no Zigmāra Liepiņa un Māras Zālītes rokoperas “Lāčplēsis”, mūzika no kinofilmām: “Rīgas sargi”, “Baigā vasara”, Nameja gredzens”, “Vella kalpi”, “Pūt vējiņi”, Ērika Ešenvalda “Dvēseles dziesma” un citu latviešu komponistu radītā patriotiskā mūzika.


Skolēni ne tikai “ceļoja laikā”, bet arī ļāvās mūzikas burvībai, kā arī savas sajūtas, zināšanas atspoguļoja darba lapā – sadarbība ar vēstures skolotāju, mācību procesa pilnveidošanai.


Paldies par iespēju ielūkoties Latvijai tik svarīgos notikumos saka gan skolēni, gan skolotājas – Ineta Dišlere, Jana Lazdiņa, Līga Radzeviča, Līga Vītola, Ļubova Gorpiņiča.

Senās spēles “Sēļu sētā”

Ir klāt mācību gada noslēgums. Ir paveikts liels darbs un esam pelnījuši atpūtu savu draugu un klasesbiedru lokā. Tik sen neesam kopā rotaļājušies, dziedājuši un priecājušies. Visi labā noskaņojumā, c

Comments


bottom of page