top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Laižam rudenī!

Šogad gan rudens padevies varen silts! Septembra saulīte silda kā vasarā! Laiks ceļošanai.

2023. gada 28. septembrī 3.d klase dodas ekskursijā uz Bebreni un Tadenavu. Izmantojot programmas “Latvijas skolas somas” nodarbību “Bebrenes dzirnavu komplekss kā industriālā mantojuma objekts” un muzejpedagoģiskā nodarbība “Žaniņa dabas grāmata. Herbārijs” piedāvājumu, skolēni papildina savas zināšanas un prasmes.

Dzirnavu komplekss ir interesants un vērtīgs Bebrenes vecās koka arhitektūras būvniecības paraugs. Skolēni apskata laukakmeņu mūri, senos koka dēļus, savdabīgo interjeru un īpašo miltu smaržu. Ēkā jūtama senatnīguma aura. Katrs var pārbaudīt spēkus miltu malšanā ar rokas dzirnavām, apskatīt miltu un putraimu gaņģus. Gide sagatavojusi arī praktiskus uzdevumus. Jāatpazīst graudaugi un graudaugu produkti, jāatmin vārdu nozīme sēļu valodā.

Tadenavā skolēnus atkal gaida pārsteigums! Muzejpedagoģiskā nodarbība veidota kā izzinoša darbnīca un saruna par dzīvās dabas norisēm, gadalaikiem, dabas tēliem un augiem. Skan Raiņa bērnu dzeja. Izspēlē spēles, kas attīsta gan skolēna radošumu un iztēli, gan erudīciju. Gide stāsta, kā Rainis pētījis augus un veidojis herbāriju. Nodarbības uzdevumos skolēni izmanto dabas materiālus, veidojot savu grāmatzīmi.

Šī skaistā diena bijusi vērtīga. Uzzināts tik daudz jauna un interesanta! Skolēni darbojušies grupās un individuāli, klausījušies un runājuši paši.

3.d klases audzinātāja Anita ŠčegalkovaComments


bottom of page