top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Lai gaišs un viegls ir Mūžības ceļš!


Учителя не умирают!

Их души продолжают жить.

Так свечка плавится и тает,

Но не перестаёт светить.

А если свет вот-вот погаснет

И, кажется, не уберечь,

Учеников зажгутся свечи!

Все - от одной. Десятки свеч!

Учителя не умирают,

Их души вечно будут жить!

Их звёзды, в темноте мерцая,

За нами тихо наблюдают

И не перестают ЛЮБИТЬ.

Елена Штерн


Larisa Koņeva

(07.09.1951. - 28.02.2022.)


28. februāris, pavasarīgi saulaina diena, pienāca ar skumju vēsti - mūžībā devusies mūsu skolas ilggadējā krievu valodas un literatūras skolotāja Larisa Koņeva.

1973. gadā Larisa uzsāka darbu Jēkabpils 4. vidusskolā, no 1989. gada līdz 2021. gada decembrim strādāja Jēkabpils 2. vidusskolā.

Larisa bija krievu valodas un literatūras skolotāja, prasīga un radoša, gudra un erudīta, kas ar humora dzirksti prata aizdegt dziļu mīlestību pret valodu un literatūru. Larisa prata strādāt gan ar talantīgiem skolēniem, palīdzot tiem gūt godalgotas vietas krievu valodas un literatūras olimpiādēs, skatuves runas konkursos, gan ar tiem skolēniem, kam bija grūtības mācībās, viņus iedvesmojot, iemācot, atbalstot.

Larisa bija aktīva un radoša klases audzinātāja, kas ar aizrautību un enerģiju kopā ar saviem skolēniem metās iekšā pat dažreiz ekstrēmos piedzīvojumos, devās aizraujošās ekskursijās, rīkoja skaistus pasākumus, un tajā pašā laikā it kā nemanot lika viņiem aizdomāties par vērtībām, nākotni, turpmāko dzīvi

Larisa bija tā, kas varbūt pirmo reizi aizveda skolēnus uz teātri, dodot impulsu iemīlēt to. Lieliska skolas teātra režisore, kas iestudēja daudzas lugas, kuras guva godalgotas vietas skatēs, palika atmiņās skolas absolventiem, sākumskolas skolēniem un vecākiem.

Larisa daudzus gadus bija mūsu skolas arodbiedrības priekšsēdētāja, organizēja skolotāju pasākumus, atpūtas vakarus, braucienus uz teātri, ekskursijas. Skolotāju bērniem organizēja Ziemassvētku pasākumus ar izrādēm un skaistām dāvanām.

Larisa daudzus no mums iedvesmoja ceļot. Viņa ar kolēģiem un skolēniem apceļoja Latviju, Lietuvu, Igauniju, Krieviju, Čehiju. Pati ļoti mīlēja Spānijas sauli un jūru, ar sajūsmu atcerējas Amerikas Savienotās Valstis. Larisa daudziem no mums atklāja Pēterburgu- Puškina, Gogoļa, Dostojevska iedvesmas pilsētu, tās teātrus, muzejus, baltās naktis…

Larisa sadarbojās ar Jēkabpils krievu un ukraiņu biedrībām, piedalījās dažādu pasākumu organizēšanā, daudzus gadus palīdzēja organizēt pilsētas Masļeņicu.

Larisa bija dzīvespriecīga, izpalīdzīga, enerģijas pilna kolēģe, ar kuru varēja izrunāties par visu, kas sāpēja, priecēja, uztrauca, iedvesmoja aizmirst visu slikto un dzīvot tālāk.

2021. gada 7. septembrī Larisa nosvinēja skaisto 70 gadu jubileju. Turpināja strādāt, dzīvespriecīga, enerģijas pilna. Decembrī Larisa pieņēma lēmumu pārtraukt darba gaitas, daudziem negaidīti.… Februārī pēkšņa vēsts par slimību, cerības, ka Larisas dzīves mīlestība visu pārvarēs, bet pēdējā februāra diena sagrāva mūsu cerības.

Mums visiem pietrūks Larisas - skolotājas, audzinātājas, kolēģes, draudzenes. Tik daudz kā pietrūks…

Lai gaišs un viegls ir Mūžības ceļš!

Skumju brīdī esam kopā ar Larisas Koņevas vīru, dēlu, meitu, tuviniekiem.


Jēkabpils 2.vidusskolas kolektīvs

留言


bottom of page