Latviešu kino filma “Ziemassvētki džungļos”

Tuvojoties Ziemassvētkiem, 5.i klases skolēni noskatījos jaunāko latviešu kino filmu “Ziemassvētki džungļos”.

Kopā ar filmas varoņiem - māsām Paulu un Kati, un viņu mammu - aizceļojām uz kādu eksotisku valsti, kurā meiteņu tēvs strādā par ģeologu zelta raktuvēs. Tuvojas Ziemassvētku laiks, taču valstī Ziemassvētkus nesvin, ģimenē rodas arvien vairāk strīdu, jo tēvs ir aizņemts darbā, un ģimenē nevienam, izņemot jaunāko māsu Paulu, nav ne laika, ne vēlmes gatavoties Ziemassvētkiem. Tāpēc Paula ar jauniegūto draugu Akimu nolemj doties uz džungļiem, lai sameklētu Ziemassvētku šamani, kurš glābtu gan Paulas ģimeni no šķiršanās, gan Ziemassvētkus.

Sekojot filmas varoņu gaitām, nokļuvām īstā piedzīvojumu karuselī – maldījāmies džungļos, satikām kanibālus un vietējos šamaņus, iepazinām cilvēkus, kuri glābj džungļus no zeltračiem, kā arī satikām dīvainu vīru ar garu, baltu bārdu, kurš palīdz bērniem nonākt atpakaļ ciemā un satikt savus vecākus.

Galvenā atziņa, ko guvām, skatoties filmu, - svarīgākais šajā pasaulē katram no mums ir ģimene.

Skolotāja Solvita Ukre

Smiltis.... Mēs visi zinām, cik patīkami ir pastaigāties pa siltām, mīkstām smiltiņām jūras krastā! Cik aizraujoši bija spēlēties bērnībā bērnudārza smilšu kastē! Bet veidot no smiltīm aplikāciju? Tas

22.decembrī, mazu mirkli pirms Ziemassvētku lielā brīnuma, 4.m klase devās aizraujošā kino ceļojumā meklēt Ziemassvētku sajūtu. Kopā ar galvenajiem filmas varoņiem Paulu un Akimu iekarojām džungļus, l

2022.gada 20.decembrī 1.u klases skolēni programmas “Latvijas skolas somas” ietvaros izmantoja iespēju un iepazina smilšu kino un smilšu aplikācijas kopā ar smilšu kino mākslinieci Zani. Pirmajā daļā