top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Māksla attīsta skolēnu dvēseli

Updated: Jun 13, 2023

Interešu izglītības mākslas studijas programmas “Ar bērna acīm” un “Radošā laboratorija” pastāv mūsu skolā jau 20 gadus. Tās palīdz skolēniem attīstīt savas radošās spējas, pašrealizēties mākslas jomā, kā arī atrast savu ceļu. Pateicoties nodarbībām studijās, vairākiem izglītojamajiem māksla kļuva ne tikai par hobiju, bet arī par nākotnes profesiju.

Vairākus gadus skolā notiek Mākslas dienas, plenēri, kā arī radošo darbu izstādes. Katru gadu skolēni aktīvi padalās dažādos konkursos, olimpiādēs un gūst godalgotas vietas ne tikai novada, bet arī valsts mērogā. Audzēkņi ar sajūsmu atceras uzvaru konkursā “Tolerance” (ieguvām 1. un 2. vietas) un dāvanu par to – braucienu ciemos pie Latvijas Valsts prezidenta. Konkursā par Latvijas Republikas Satversmi mūsu skolēni atkal ieguva 1. vietu un tika uzaicināti uz apbalvošanas ceremoniju, ka arī saņēma dāvanas.

Ar lielu prieku skolēni padalās ikgadējā konkursā “Lidice”. Pagājušogad šajā konkursā uzvarēja 3 skolēnu darbi, kas tika nosūtīti uz Prāgu, kur piedalījās starptautiskajā izstāde un veselu gadu tika eksponēti visā pasaulē.

Arī šogad studijas audzēkņi piedalījās vairākos konkursos:

· 51. Starptautiskais bērnu mākslas konkurss-izstāde „LIDICE 2023” (noteikta tēma – DEJA);

· Jēkabpils novada BJC konkurss “Ziemas noslēpumi” – ieguvām 1. un 2. vietu;

· konkursā “Raiņa dzejas atklātne” uzvarēja 6.klases skolniece Jasmīne Stepāne ar darbu „Sarkanie ziedi”.

Gada garumā skolā tika organizētas vairākas izstādes:

· plastilīnu glezniecība;

· skolēnu mājdzīvnieku portretu izstāde “Dod ķepu, draugs!";

· ainavu izstāde “ Mūsu skola rudenī”;

· izstāde “Ziemas prieki”;

· sociālo plakātu konkurss "'Neklusē"

· 5. - 9. klašu skolēnu radošo darbu izstāde.

Ņemot vērā visu iepriekšminēto, ļoti svarīgi arī turpmāk aktīvi iesaistīt talantīgus bērnus vizuālās mākslas pulciņos.


Interešu izglītības pedagogs Anna KoroļkovaComments


bottom of page