top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Mūzikas daudzveidība un skaņas detektīva piedzīvojumi

4.a klases skolēniem bija iespēja noskatīties divas digitālās koncertlekcijas, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma.”

Interaktīvajā lekcijā “Ceļojums apkārt pasaulei” skolēni iepazina dažādu zemju kultūras, valodas un citās zemēs dzīvojošos latviešu mūziķus, tādējādi veidojot priekšstatu par pasaules daudzveidību.

Lekcijas laikā skanēja jautras un liriskas dziesmas, kā arī mūzika no kinofilmām, kas radīja izklaidējošu un aizraujošu atmosfēru. Jānis Ķirsis ir pazīstams kā akordeona un ģitāras virtuozs, Marko Ojala ir talantīgs akordeona un ģitāras spēlētājs, savukārt Rūta Dūduma ir dziedātāja ar unikālu balsi.

Šī koncertlekcija piedāvāja skolēniem ne tikai muzikālu baudījumu, bet arī izglītojošu pieredzi, kas veicināja pasaules un kultūras izpratni. Tas bija lielisks veids, kā iepazīt dažādus mūzikas žanrus un iegūt priekšstatu par dažādu valstu mūziķiem.

Otra lekcija “Skaņas detektīvs,’’ ko noskatījās skolēni, piedāvāja iespēju labāk izprast mūzikas klātbūtni mūsu ikdienā un iepazīt dažādus svarīgus faktus un notikumus saistībā ar skaņu un mūziku.

Lekcijas laikā bija iespējams iepazīties ar skaņu pasaules vēsturi un tiešsaistē apmeklēt Latvijas Radio 1. studiju, kur tapa daži no pirmajiem latviešu mūzikas ierakstiem, piemēram, Raimonda Paula mūzika un Latvijas radio kora ieraksti. Tas ļāva iegūt priekšstatu par mūzikas ierakstīšanas procesu un uzzināt vēsturiski interesantus faktus.

Turklāt lekcijā tika atzīmēts arī Latvijas zinātnieku un inženieru svarīgais ieguldījums dažādu tehnoloģiju radīšanā mūzikas jomā. Tika pieminēta Radio rūpnīca, kas bija saistīta ar vinila plašu ražošanu, JZ mikrofonu ražotne un atklāti citi veiksmes stāsti, kas veido mūzikas kultūras procesu.

Zanda Skutele

“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page