top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Mūzikas un kino pasaulē

Pateicoties projektam ”Latvijas skolas soma”, 5.s klases skolēniem bija iespēja vērot audiovizuālu koncertlekciju “Kino mūzikas vēsture”. Mūsdienās kino un mūzika ir neatņemama kultūras sastāvdaļa. Šajā lekcijā bērniem bija iespēja uzzināt, kā ir radies kino un kā mūzika ir palīdzējusi šim žanram attīstīties.


Koncertlekciju vadīja dziedātājs Mikus Abaroniņš kopā ar multiinstrumentālisti Artu Abaroniņu. Viņi izpildīja spilgtākos un pazīstamākos kino mūzikas skaņdarbus no dažādu žanru kino filmām: zinātniskās fantāzijas, piedzīvojumu filmām, drāmām un multfilmām. Īpaša uzmanība bija veltīta Latvijas kino mūzikas šedevriem.


Mikus Abaroniņš stāstīja un rādīja, kā mūsu ikdiena tika padarīta krāsaināka, sākot ar fotoaparāta un kineskopa rašanos, beidzot ar spilgtiem video specefektiem un izteiksmīgu skaņu. Programmu papildināja īpaši sagatavoti video materiāli.


Koncertlekcijas digitālais formāts deva plašākas iespējas skolēniem nodemonstrēt mūsdienu tehnoloģiju izmantošanu kino. Kopumā koncertlekciija bija gan izglītojoša, gan izklaidējoša un patika skolēniem.

5.s klases audzinātāja Ludmila Anufrijeva

Liepājas teātra mācībizrādi “Kā top Izrāde?”

27. maijā 4.c klases skolēni noskatījās projekta Latvijas skolas soma ietvaros piedāvāto Liepājas teātra mācībizrādi “Kā top Izrāde?” Tas bija atraktīvs ceļojums pa izrādes tapšanas posmiem. Liepājas

Comments


bottom of page