top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Maijas Noras Tabakas personālizstāde “Iedomu prieks”

31.maijā 5.a klases skolēni devas uz Galerija MANS’S iepazīties ar Maijas Nores Tabakas izstādi “Iedomu prieks”.

Skolēnu atsauksmes:

1.      Man ļoti patika izstāde, es nekad nebiju domājusi, ka Maijas Nores gleznas varētu maksāt tik daudz. Gleznas ir diezgan liela formāta, tehnika, kura zīmē māksliniece, ir neparasta. (Viktorija Kondratenkova)

 

2.      Es bija pārsteigts, ka māksliniece bērnībā ļoti slikti zīmēja un skolā atzīme bija 3, bet, pateicoties tēvam, kurš viņu atbalstīja, viņa pabeidza Mākslas akadēmiju. Man ļoti patika gleznas ar čigānu tematiku. (Roberts Kundrāts)

 

3.      Man ļoti patika izstāde. Gleznas ir ļoti neparastas, it kā cilvēki pēc sejām uzzīmēti ļoti reālistiski, bet ir kaut kādas interesantas nianses vai dīvaini priekšmeti blakus. Interesanti bija apskatīt 2.stāva ekspozīcijas no māla un no citiem dabas materiāliem.  (Karīna Fedotova)

 

4.      Man patika galerijā. Es sapratu to, ka cilvēks, kurš neprot labi zīmēt, ar atbalstu var izdarīt neiespējamo. Es arī gribētu tā iemācīties zīmēt. (Julianna Kālīte)

 

5.      Man ļoti patīka gan izstāde, gan smaržu pasaule 2.stāvā, es nekad nebiju redzējis tik daudz dārgas smaržas, kuras pat nenopērkamas veikalā. (Aivars Baltais)

 

Izstāde ir ļoti neparasta un interesanta. Māksliniece to veidoja savas dažādos gleznošanas stilos, katrā gleznā ir gan reālistiskais portrets, gan postimpresionisms, gan modernisms un sirreālisms. Maijas Nores Tabakas izstāde ir 500,00 eiro vērta. Šobrīd māksliniecei ir 84 gadi un viņa joprojām glezno. Dzīves laikā ir pazudušas dažas gleznos no izstādēm un māksliniece veidoja kopijas.

Galerijā mums piedavāja apskatīt arī citu mākslinieku darbus, gan gleznas, gan keramikas un porcelāna darbus. Bija daudz darbu no māla, koka, sudraba, auduma, zīda, kurus varēja iegādāties.

Pēc izstādes mums bija pārgājiens uz Strūves parku. Brīvības ielā aplūkojām  ļoti interesantas vēsturiskas ēkas, lielākas klosteris Jēkabpils rajonā, skaists skats ar zirgu un karuseļiem netālu no vecākas tipogrāfijas ēkas. Skaistā daba Strūves parkā, kur skolēni varēja izbaudīt ūdens šaušanas atrakcijas.

Marina Dapolskiene

 

Comments


bottom of page