top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Muzejpedagoģiskā nodarbība “Ciemos pie grāfa Borha Varakļānos”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros šī gada 27. septembrī Jēkabpils 2. vidusskolas 2.g. klases skolēni devās izglītojošā ekskursijā uz Varakļānu novada muzeju.

Skolēni iepazina Varakļānu novada kultūrvēsturi, īpaši pievēršot uzmanību ievērojamā 18. gadsimta dabaszinātnieka grāfa Mihaela fon der Borha mantojumam. No muzejā izvietotās modernizētās ekspozīcijas skolēni padziļināti iepazinās ar grāfa Borha pētījumiem un izdotajām grāmatām. Skolēniem tika sniegtas zināšanas par pils arhitektūras stilu, interjeru ar 18.–19. gadsimta sienu un griestu gleznojumiem, kokgriezuma tehnikā izpildītām kāpņu margām, iekšpagalmiem un pagrabiem. Ekskursijas turpinājumā skolēni ar skrejriteņiem devās izpētīt Borhu dzimtas kapenes un vēsturisko, romantiskā stila ainavu parku. Papildus bija iespēja apskatīt pilī izvietoto dzīvnieku fotogrāfiju izstādi. Bērniem ļoti patika arī šaušana ar loku un upītes šķērsošana ar tarzāna trases elementiem. Jauki bija arī lapenē visiem kopīgi padzert siltu tēju un apēst skolas līdzi dotās pusdienas.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par šo iespēju iepazīt mūsu Latvijas vienu no skaistākajām vietām, kā arī aktīvi un izzinoši pavadīt laiku ar klasesbiedriem un skolotājiem.

Sagatavoja 2.g. kl. audzinātāja R. Žurila.

留言


bottom of page