top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Muzejpedagoģiskā nodarbība Iluzionisma muzejā ‘’ Mystero’’.

Burvju triki…. Nu kam gan tie nepatīk! Gandrīz katrs no mums bērnībā ir sapņojis par to, kā parādīt kādu triku citiem!


Un tā burvju triku meistari Dace un Enrico Pecoli piedāvāja paviesoties muzejpedagoģiskajā nodarbībā Iluzionisma muzejā ‘’ Mystero’’.

Dace un Enrico Pecoli iepazīstināja ar burvju skatuves mākslas noslēpumiem un šīs jomas attīstības vēsturi.


Izrādās, ka burvju mākslinieka profesija ietver ļoti daudz zināšanu. Mākslinieki uzsvēra, ka šajā profesijā noder jebkuras zināšanas, ko esi apguvis. Noder visi mācību priekšmeti, ko esi mācījies skolā.


Dace Pecoli sāka ekskursiju uz Galveno zāli, kurā trenējas burvju mākslinieki. Šeit bija apskatāmi plakāti no 1850.gada. Sekoja stāstījums par burvju māksliniekiem no Ēģiptes un Grieķijas.


Tālāk parādījās pats Enrico Pecoli. Vai esi gatavs burvju trikiem?


Mākslinieks uzaicināja bērnus veikt pašiem kādu triku! Pirmais triks bija ar rokām, bet nākošais ar bumbiņām.


E. Pecoli mācīja, kā kļūt par burvju mākslinieku- vispirms pirkstu vingrinājumi. Šos vingrinājumus nācās veikt kopā ar mākslinieku.


Pēc vingrinājumiem D. Pecoli uzaicināja visus doties uz Zelta istabu. Šajā istabā atrodas kastītes, kurās paslēpti dažādi priekšmeti. Šie priekšmeti domāti triku veikšanai.


Nākošā telpa – Mistēriju istaba. Šajā istabā tika rādīts triks ar trauku, kurā ir ūdens. Berzējot rokas gar trauka malu, bija dzirdama skaņa, un ūdens ‘’lēkāja’’ uz augšu.

Pašā noslēgumā – ziepju burbuļu triki. No bērnības jau zinām, kas ir ziepju burbuļi. Taču burbulis burbulī…., burbuļu tārpiņi…


Ieskatoties ’’ Zemūdens burbuļu šova’’ fragmentos, gribējās to redzēt daudz vairāk!

Paldies māksliniekiem par iespēju paviesoties šajā muzejā!


3.i klases audzinātāja Dace Pauļuka

Liepājas teātra mācībizrādi “Kā top Izrāde?”

27. maijā 4.c klases skolēni noskatījās projekta Latvijas skolas soma ietvaros piedāvāto Liepājas teātra mācībizrādi “Kā top Izrāde?” Tas bija atraktīvs ceļojums pa izrādes tapšanas posmiem. Liepājas

留言


bottom of page