top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Muzejpedagoģiskā nodarbība Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā

28.maija rīts ir patīkami trauksmains, jo skolēni  savā starpā priecīgi čalo par ekskursiju. Nu tad dodamies ceļā!

Muzejā mūs ļoti viesmīlīgi sagaida 3 gides, kuras izklāsta dienas plānu. Tā kā ekspozīcijas tiek piedāvātas trīs dažādās vietās, sākas mūsu ceļojums uz 1.nodarbību “Senatnei pa pēdām” Preiļu 1.pamatskolā. Kamēr dodamies, iepazīstam pilsētas vēsturi.

Nodarbībā tiek izstāstīts par arheologa profesiju, un praktiskā nodarbībā ļauj skolēniem iejusties arheologa lomā. Viņiem patīk rakt un meklēt priekšmetus.

Tā kā nodarbībai ir ierobežots laiks, turpinām ceļu atpakaļ uz muzeju, kurā mūs sagaida nodarbība ”Stunda Latvijai”. Visi kopā pārrunājam Latvijas simbolus, un katrs pats izveido savu rokassprādzi, kuras pamatā ir Latvijas simbols- karogs .Darbs smalks, sarežģīts, bet gala rezultāts priecē ikkatru. Tiklīdz darbs ir paveikts, arī mums ir laiks atpūsties, tāpēc dodamies pusdienot un spēlēt spēles.

Pēc atpūtas turpinām ceļojumu uz nodarbību “Amatam zelta pamats”, kurā  skolēni uzzina, no kā un kādi priekšmeti ir izmantoti mūsu senču laikos.

Pēc nodarbībām  ar lielu “Paldies” un  patīkamām emocijām piepildītu dienu, noguruši dodamies mājās, kur mūs jau ar smaidu sejā sagaida vecāki.

Novēlam piedalīties un izbaudīt programmas “Latvijas skolas soma” nodarbības, jo tās ir pamācošas, nopietnas un patīkamas.

A.Jaksone

D.Pauļuka

Comentarios


bottom of page