top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Nodarbība “Senā skola” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

Programmas Latvijas skolas soma ietvaros, šī gada 19. oktobrī Jēkabpils 2. vidusskolas 3. b un 4. b klases skolēni devās izglītojošā ekskursijā uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, kur apmeklēja izglītojošu pastāvīgo ekspozīciju gida pavadījumā un piedalījās interaktīvā nodarbībā “Senā skola”.

Izglītojamo līdzdalība un muzeja speciālistu stāstījums veidoja dziļāku izpratni par Daugavpils vēsturi un tās kultūrvēsturisko mantojumu. Nodarbības ietvaros tika apspriestas tādas tēmas kā tā laika sabiedrība, vide, personība un vēsture.

Programmas laikā skolēni tika iepazīstināti ar 19. un 20. gadsimta sākuma izglītības praksi. Izglītojamajiem radās izpratne par izglītības vēsturi, pētot pagājušo gadsimtu izglītības dokumentus, piemēram, liecības, sertifikātus, dienasgrāmatas un atzinības rakstus.

Lai skolēni vēsturi izjustu daudz interaktīvāk, muzejs piedāvāja iejusties senā skolēna lomā, uzrakstot atklātnīti no Dvinskas saviem tuviniekiem. Lai pilnībā iegrimtu vēsturiskajā kontekstā, skolēni izmantoja rakstāmmateriālus, kas parasti tika izmantoti senajā skolā – tinti un spalvaskātus.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par šo iespēju iepazīt Daugavpili caur laika prizmu, kā arī interesanti pavadīt laiku ar klasesbiedriem un skolotājām.

Sagatavoja 3.b kl. audzinātāja L. Rancova un 4.b kl. audzinātāja A. Zvirbule.

Comments


bottom of page