Novembrī projekta “JĀ draudzībai!” ietvaros turpinājām aktivitātes jau klasēs. Skolēnu padomes pārstāvji devās uz 4.a, 6.i un 9.c klasi, lai īstenotu saliedēšanas pasākumus.
Pašpārvaldes jauniešiem tā bija lieliska iespēja attīstīt savas prasmes organizēt un vadīt aktivitātes citiem, savukārt klašu skolēni, veicot dažādus uzdevumus, vairāk uzzināja par to, kas ietekmē skolēnu attiecības klasē un kā labāk saliedēt kolektīvu, lai ir labvēlīga sociāli emocionālā gaisotne klasē.
Uzdevumos skolēniem bija jāsadarbojas pāros vai visai klasei kopā, jānoskaidro kopīgās intereses ar klasesbiedriem. Izaicinājums bija veikt kādu no aktivitātēm nesarunājoties. Ko tik skolēni neizdomāja! Viņu radošums bija labākais palīgs šī uzdevuma veikšanā. Bez fiziski aktīvām nodarbēm skolēniem bija arī vērtīgas sarunas par diskrimināciju un mobingu. Zinām, ka vārdi māca, bet piemēri aizrauj. To arī piedāvājām klasēm: izteikt komplimentus klasesbiedriem. Kur ir labi vārdi, smaidi un pozitīva attieksme pret līdzcilvēkiem, tur nav vietas mobingam vai diskriminācijai.
Stundas noslēgumā skolēni sniedza atgriezenisko saiti par nodarbību īsas aptaujas veidā. Un secinājumi ir sekojoši: skolēni atzina, ka nodarbība bija interesanta, jo piedāvātās aktivitātes vairāk saliedēja klases kolektīvu. Nodarbības laiks aizsteidzās nemanot.
Nodarbības beigās, atvadoties no skolēniem, novēlējām, lai labie vārdi kļūst kā ieradums. Teiksim biežāk labo, pamanīsim otra pozitīvās īpašības, estētisko apkārtējos cilvēkos, nevis meklēsim slikto, negatīvo. Ja paši būsim pozitīvi un jauki, tad arī pretī saņemsim to pašu.
Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2024.-2026.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.
Arina Leščova, Jēkabpils 2.vidusskolas skolēnu padomes pārstāve
Commentaires