Pēc jaunām zināšanām un prasmēm uz “Pļavas muzeju” Kaldabruņā un Raiņa muzeju “Tadenava”

Kā aizraujoši pavadīt skaistu, saulainu rudens dienu? Mēs, 1. a un 3. i klases skolēni un audzinātājas, zinām atbildi uz šo jautājumu! Jādodas pēc jaunām zināšanām un prasmēm uz “Pļavas muzeju” Kaldabruņā un Raiņa muzeju Tadenavā.

Kas var būt labāks par ārstniecības augu un garšaugu iepazīšanu to dabiskā augšanas vidē! Cik daudz mēs sajutām! Kā garšo vērmeles, skābenes? Kā smaržo kliņģerītes, timiāns, piparmētras? Kā izskatās melisa, deviņvīruspēks un daudz, daudz citi augi? To visu mēs varējām sajust paši ar visām maņām.

Pēc jaunu zināšanu iegūšanas laiks bija radošam darbam ar koku, līmi un stikla pērlītēm. Gide mūs iepazīstināja ar savu arodu: rotu, trauku un dažādu citu dekoru izgatavošanu no stikla. Tas ir unikāls un neatkārtojams skaistums, kas aizrāva elpu katram skolēnam un skolotājam.

Savu ceļojumu turpinājām uz Raiņa muzeju “Tadenava”. Sākotnēji varētu šķist, ka šī būs garlaicīga senu ēku, mēbeļu apskate un Raiņa dzejoļu deklamēšana, bet ne šoreiz. Te ir paradīze skolēniem! Ekskursijas sākumā tikām iepazīstināti ar Raiņa dzīvi Tadenavā. Pēc tam apskatījām Raiņa māju, kurā mūs sagaidīja daudz dažādas aktivitātes mūsdienīgā noformējumā. Neizpalika bez sacensības gara un komandu spēles, orientējoties muzeja teritorijā un meklējot pazudušos vārdus dzejoļu rindiņās. Ekskursijas noslēgumā skolēni jautāja, vai brauksim uz šo muzeju vēl. Noteikti, jo tā ir vieta, kur vērts atgriezties!

Paldies programmas “Latvijas skolas soma” organizatoriem par iespēju iepazīt mūsu skaisto Jēkabpils novadu no dažādiem skatu punktiem. Paldies Jēkabpils novadam par finansiālu atbalsta sniegšanu, lai varam apmeklēt līdz šim neiepazītu un tik ļoti vērtīgu kultūrvēstures mantojumu. Paldies vecākiem, kuri mūs atbalstīja.

Klašu audzinātājas: Biruta Sprindža un Anda Jurgeviča