top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Pa grāfa Borha piedzīvojumu takām Varakļānos

3. e klase 2. maijā devās ekskursijā uz Varakļānu pili.


Gids skolēnus iepazīstināja ar pili, pils pagrabu un dažādām senlaicīgām lietām. Tika stāstītas teikas par grāfu Borhu un viņa dzimtu. Ar lepnumu gids stāstīja par ievērojamiem Varakļānu cilvēkiem.


Ar skrejriteņiem devāmies uz Viktora baznīcu, ko bija uzcēlis pats grāfs Borhs. Pa ceļam izbraukājām sataisītos labirintus un apstājāmies pie saules pulksteņa noskaidrot laiku.


Gide pastāstīja, ka no baznīcas uz pili ved pazemes eja. Šo eju bieži esot izmantojis grāfs Borhs. Agrāk Varakļānos dzīvoja daudz iedzīvotāju, kuri apmeklēja baznīcu. Viktora baznīca kļuva par šauru, tāpēc Borhs uzcēla lielu katoļu baznīcu, kura darbojas arī mūsdienās.

Kopā ar gidu devāmies atpakaļ uz pili. Pils pagalmā skolēni varēja ievingrināt roku loku šaušanā un bija jātiek ar troses palīdzību pāri upītei.


Skolēniem ļoti patika ekskursija. Viņi uzzināja, kā agrāk dzīvoja grāfs Borhs. Ar interesi klausījās teikas un piedalījās dažādos piedzīvojumos.

Klases audzinātāja Līvija Karaseva

Senās spēles “Sēļu sētā”

Ir klāt mācību gada noslēgums. Ir paveikts liels darbs un esam pelnījuši atpūtu savu draugu un klasesbiedru lokā. Tik sen neesam kopā rotaļājušies, dziedājuši un priecājušies. Visi labā noskaņojumā, c

bottom of page