top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Pa latviešu strēlnieku pēdām Ķemeru purvos

Vēsture ir aizraujošs priekšmets, it īpaši, ja jūs pētāt vēstures faktus nevis no grāmatu lapām, bet realitātē, esot vietās, kur noritēja dažādi vēsturiski svarīgi notikumi. Tāpēc 24. maijā mēs, 8.a un 8.b klašu skolēni, devāmies uz latviešu strēlnieku kaujas lauku Ķemeru purvā.

Nodarbības galvenais mērķis bija caur interaktivitāti un aktīvu skolēnu darbību izstāstīt Pirmā pasaules kara norises procesus Latvijas teritorijā un, izmantojot atgriezenisko saiti nodarbības beigās, noskaidrot skolēnu iegūtās zināšanas.

odarbības laikā ieguvām jaunas prasmes un zināšanas par Pirmā pasaules kara notikumiem Ķemeru apkārtnē un latviešu strēlnieku darbību šajā frontes līnijā. Iepazināmies ar latviešu strēlnieku bataljonu izveidi, politisko un ekonomisko situāciju bataljonu formēšanas brīdī, kā arī latviešu strēlnieku bataljonu apmācības procesu interaktīvā formā, kurā visas darbības veica paši skolnieki, t.i., mēs.

Mūs sadalīja divās grupās: viena grupa bija Latvijas armijas pusē, bet otra skolēnu grupa nonāca vācu armijā, kur iepazinās ar dienesta noteikumiem armijā, nocietinājumu kārtību un būvniecību.  Nodarbībā visi instruktori un vadītāji, kas piedalījās nodarbībā, bija tērpušies latviešu strēlnieku un vācu armijas karavīru formas tērpā.

Mēs veiksmīgi tikām galā ar visām interaktīvās nodarbības grūtībām, un mūsu skolotāji no instruktoriem dzirdēja labas atsauksmes par mūsu uzvedību un audzināšanu.

Un tad mūs gaidīja maigā jūra, kur mēs varējām ne tikai apbrīnot tās majestātiskumu, bet arī peldēties jūras viļņos. Tas bija apburoši lieliski ! 

                                                                                Maksims Zujevs, 8.a klase“Man viss ļoti patika, pēc ekskursijas palika daudz brīnišķīgu iespaidu.” /Valērija B .8.b/     


“Man patika viss, bet žēl par jaunajām čībām - tās nedaudz apbružājās, jo mēs ļoti labi trenējāmies.” /Jekaterina D. 8.b /                                                                                                                           

“Tas bija labākais ceļojums”. /Arina P.  8.a /                                                                                                     

“Iespaidu ir daudz, viss ir forši!” /Nikola Č.  8.b /                                                                                                 

“Tas bija lieliski, es gribu atkal uz to pašu nodarbību.”  /Mihails J. 8.a/Comments


bottom of page