top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Papīra ražošana Līgatnē

Jēkabpils 2.vidusskolas 5.i un 6.i klases 23.maijā devās mācību ekskursijā uz Līgatni, kur piedalījās kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” atbalstītajā izzinošajā programmā “Līgatnes papīrfabrika un tās vēsturiskais mantojums”.

Kopā ar gidu skolēni izzināja papīra ražošanas procesu, apmeklējot Līgatnes papīrfabriku, kur klausījās stāstījumu par fabrikas vēsturi un tās darbību, uzzināja, kā no savāktās makulatūras tiek saražots jauns papīrs, kā arī apskatīja papīra ražošanas iekārtas.

Tāpat skolēni varēja iepazīties ar papīrfabrikas strādnieku dzīvi 19.gadsimtā, apskatot vēsturisko strādnieku dzīvokli, kas atrodas vienā no strādnieku koka rindu mājām. Bērni noskatījās arī videofilmu, kurā tiek stāstīta par papīrfabrikas strādnieku sadzīvi.

Aizraujošs piedzīvojums skolēnus sagaidīja programmas noslēgumā. Skolēni, sadaloties komandās, izspēlēja orientēšanās spēli “Papīrfabrikas ciemata noslēpumi”, gan nostiprinot par papīrfabriku un 19. gadsimta apbūvi iegūtās zināšanas, gan arī pilnveidojot sadarbības prasmes.

skolotājas Solvita Ukre, Ilze Eglīte

“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comentários


bottom of page