top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Patīkamais un lietderīgais kopā jeb ekskursija uz Siguldu

2024.gada 10.maijā Jēkabpils 2. vidusskolas 9.c un 9.d klases skolēni ar savām klases audzinātājām devās mācību ekskursijā uz Siguldu, apmeklējot Turaidas muzejrezervātu un Turaidas pili. Īstais laiks ieelpot pavasara reibinošo smaržu, sasmelties patīkamas emocijas un ar jaunām izjūtām un enerģiju pēc tam doties uz eksāmeniem.

Izmantojot programmas “Latvijas skolas soma” piedāvājumu, abas klases piedalījās orientēšanas spēlē “Tūkstošgades stāsts”, kas veicināja meklēt vēsturiskās vietas, iepazīt senus stāstus un pildīt dažādus uzdevumus.

Skolēni izveidoja komandas, domāja savām komandām nosaukumus, kā arī izvēlējās kapteiņus. Visām komandām tika iedota teritorijas karte un darba lapa ar uzdevumiem, kā arī zīmulis atbilžu pierakstīšanai. Bet te tev nu bija, zīmuļi sāka lūst, rakstīt nav ar ko, glābj klases audzinātājas ar pildspalvām un atbalstu. Un te arī sākas svarīgākais: stratēģija, kā pārvietoties pa teritoriju, lai izpētītu svarīgāko, sadarbības prasmes, kā veikt saliedēti uzdevumus, lai gūtu ne tikai punktus, bet arī jaunas zināšanas, un sportiskais instinkts, jo tomēr laikam ir nozīme, sportam - vērtība.

Spēles finālā komandu rezultāti tika izvērtēti, sadalītas vietas un saņemti diplomi, kā arī iegūtas saldas balviņas, taču galvenais – iegūtas patīkamas emocijas, izturēts kolektīva vienotības un izturības pārbaudījums.

Kl. audzinātājas Līga Radzeviča un Ineta DišlereComments


bottom of page