top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Prātnieka laboratorija

Šajā mācību gadā interešu izglītības programmas “Prātnieka laboratorija” skolēni piedalījās divos Latvijas mēroga konkursos.

Konkursu “Mana zaļā palodze” rīkoja Latvijas Agronomu biedrība (LAB) sadarbībā ar biedrību “Latvijas Mazpulki”. Konkursa mērķis bija veicināt bērnu un jauniešu izpratni par zaļumu audzēšanu un to nozīmi. Skolēni izzināja zaļumus, kurus iespējams audzēt uz palodzes, patērēt uzturā un izaudzēt tos. Skolēni bioloģijas laboratorijā audzēja rukolu, dažādu zaļo augu sēklu maisījumus, baziliku, salātu baldriņus, koriandru, lapu bietītes, spinātus. Šajā konkursā skolēni pilnveidoja prasmi veikt pētījumu, pierakstīt novērojumu datus un rūpēties par augiem. Konkursa beigās tā dalībnieki veidoja aprakstus par audzētajiem augiem, papildinot ar fotogrāfijām. Vislielāko gandarījumu šis konkurss skolēniem sniedza, ka pie tējas bija sviestmaizītes ar pašu audzētiem zaļumiem. Konkursa dalībnieku galvenā atziņa: garšīgi, veselīgi un nedomājām, ka tas ir tik vienkārši!

Nākošais izaicinājums- konkurss “Zaļais, kur esi!?”. Šo konkursu organizē Lielās Talkas organizatori. Šajā konkursā tiek meklēti īsteni zaļi domājoši jaunieši. Konkursam bija jāuztaisa līdz 1 minūtei garu video klipu - sižetu, kurā radoši un iedvesmojoši tiktu atspoguļotas videi draudzīga un atbildīga cilvēka principi vai aktivitātes, domas, aicinājumi, paraugdemonstrējumi, rīcība vai kas cits, kas iedvesmotu klipa skatītājus būt “zaļam”. Šie video bija jāizvieto dažādos sociālajos tīklos. “Prātnieka laboratorijas” audzēkņi izveidoja 3 video klipus: par apkārtnes sakopšanu un atkritumu šķirošanu, iepakojumu izmantošanu vairākas reizes, reklāmu bukletu izmantošanu, pagatavojot sev vajadzīgu lietu. Šajā konkursā skolēni metās ar veselu ideju jūru, bet tam visam pāri virmoja azarts, tāpēc video klipi bira viens aiz otra!

Ar savu “sirsniņu” vai “patīk” atbalsti mūsu jauniešus sociālajos tīklos: Tik Tok, Facebook, Instagram zem video klipiem! Tā būs motivācija mūsu jaunajiem “prātniekiem”!

Interešu izglītības pedagogs Sandra Āriņa

Comments


bottom of page