top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Rēzeknes teātra digitālā izrāde “Ziemas māja”

Baltie sniegi nokusuši, bet mēs vēl atmiņās pārcilājam redzēto izrādi ar jauko stāstu par vecvecākiem. Šī gada 25.februārī Jēkabpils 2.vidusskolas 3.c un 3.d klašu skolēniem projekta ”Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja noskatīties Rēzeknes teātra “Joriks” iestudēto izrādi “Ziemas māja”.


Izrāde stāsta par seniem laikiem, pirms vairākiem gadiem, kad dzīvoja mazs zēns vārdā Mārtiņš un viņa vectēvs Antons. Mazais Mārtiņš kopā ar vectēvu iepazīst pasauli, mācās darīt darbus un nedarbus, vērot dabu, saprast tās likumus – vasaras, ziemas, dzimšanas un nāves mūžīgo ciklu.


Notikumi izrādē balstās uz režisora Mārtiņa Eihes atmiņām par savu vectēvu un bērnību. Tā ir veidota objektu teātra estētikā un uzrunā gan mazos, gan lielos skatītājus.


Aktieri aicināja bērnus iesaistīties izrādes norisē, veidot pikas un pikoties, veidot lidmašīnas un palaist tās tālajā lidojumā, kā arī pēc izrādes aprunāties ar aktieriem, uzdodot tiem interesējošos jautājumus, iepazīt aktiera un režisora profesijas.


Šī izrāde mācīja skolēniem novērtēt vecvecāku nozīmi katra cilvēka dzīvē. Cik laimīgs ir tas bērns, kuram ir mīļa vecmāmiņa un mīļš vectētiņš! Šajos, ne īpaši vieglajos laikos, kad viss notiek attālināti un ar vecvecākiem var sazināties telefoniski, ir ļoti svarīgi saprast, ko mums var dot otrs cilvēks, it īpaši mūsu ģimene.

Rakstu veidoja Ilona Bikovska un Anita Ščegalkova

Liepājas teātra mācībizrādi “Kā top Izrāde?”

27. maijā 4.c klases skolēni noskatījās projekta Latvijas skolas soma ietvaros piedāvāto Liepājas teātra mācībizrādi “Kā top Izrāde?” Tas bija atraktīvs ceļojums pa izrādes tapšanas posmiem. Liepājas

Commentaires


bottom of page