top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Rēzeknes vēstures un teātra iespaidos

2019.gada 6.decembrī projekta “Skolas soma” ietvaros mēs, 6.a un 6.b klases 44 skolēni, apmeklējām Rēzeknes teātra “Joriks” izrādi “OLE LUKOIJE” un iepazinām Rēzeknes vēsturisko centru un nozīmīgus arhitektūras pieminekļus gidu pavadībā. Rēzeknē un teātrī bijām jau otrreiz, bet šoreiz no gidēm uzzinājām vairāk par pilskalnu un leģendām, pabijām “Gorā” un neparastā celtnē “Zeimuļs”, kur no augšas paveras interesanta ainava.


Izrāde veidota kā sapnis pēc H.K.Andersena pasaku motīviem. Interesanti par to raksta relīzē: ”Neviens nezina tik daudz pasaku, cik zina Ole Lukoije. Viņš gan prot vareni stāstīt! Vakarā, kad bērni samiegojas, ierodas Ole Lukoije. Vienās zeķēs viņš klusītiņām nāk augšup pa kāpnēm, nedzirdami iesoļo istabā un apsēžas uz gultas malas. Katrā padusē viņam lietussargs viens ar košām bildītēm, kuru viņš izpleš pār labiem bērniem, un tad tie visu nakti sapņo visjaukākās pasakas; bet otru, pavisam vienkāršu, viņš izpleš pār nepaklausīgiem bērniem, un tie savukārt guļ visu nakti kā bluķi, un no rīta atklājas, ka viņi itin neko nav sapņojuši.


Miega vīriņš nāk no dāņu tautas pasakām, bet par Ole Lukoije viņu savulaik nosauca pasaku meistars Hanss Kristiāns Andersens. Mūsu izrāde - sapnis aicina jūs kopā ar Oli doties pasakainā ceļojumā un satikt arī citus iemīļotus Andersena pasaku varoņus.”


Skolēni izteica šādas atsauksmes par ekskursiju:


“Patika teātris, baznīcas un piemineklis “Vienoti Latvijai!”,


“Teātra izrādē atpazinu vairākas pasakas,”


“Uzzināju, cik daudz un dažādi pulciņi ir “Zeimuļī”, es labprāt būtu daudzus apmeklējusi,”


“Gide ļoti interesanti stāstīja par pilsētas vēsturi,”


“Pie pilskalna ir uzstādīta jauna skulptūra- princese Roze; tagad ir interesantāk klausīties leģendu,”


“Atcerēšos faktu, ka Rēzeknes nozīmīgāko pieminekli vairākkārt demontēja,”


“Teātris bija jautrs, un vēl man patika mani klasesbiedri un skolas biedri, ar ko kopā es braucu.”


6.a un 6.b skolēni un klases audzinātājas

I.Korabovska un S.Avišāne