top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Rīgas Motormuzejā

Šī gada 19. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 8.c un 8.d klases devās mācību ekskursijā uz Rīgu, precīzāk, uz Rīgas Motormuzeju.


Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, skolēniem bija iespēja iepazīties ar plašo Rīgas Motormuzeja ekspozīciju. Gida stāstījums izveda skolēnus cauri dažādiem automobiļu attīstības posmiem - sākot ar autobūves pirmsākumiem, tad turpinot ar pagājušā gadsimta 20., 30., 40.gadu spēkratiem, padomju laika automobiļiem, Latvijā radītajiem auto, kā arī pasaules kulta auto.


Skolēniem bija iespēja uzzināt par dažādām sīkām detaļām, kas nepieciešamas jebkurai automašīnai, par dzinējiem un pat par stiklu izmēriem.

Veco laiku padomju busiņš atļāva iejusties braucēja lomā, klausoties šofera stāstījumu un vērojot tā laika apkārtni, kas redzama aiz logiem.


Tāpat skolēni savas zināšanas fizikā varēja pārbaudīt un papildināt radoši tehniskā nodarbībā “No kvēlspuldzes līdz elektroauto”. Nodarbības teorētiskajā daļā muzejpedagoģe pastāstīja par izcilo zinātnieku un izgudrotāju Tomasu Alvu Edisonu, viņa slavenākajiem izgudrojumiem, kā tie ietekmējuši pasaules industriālo attīstību, sākot no gaismas iedegšanas ik mājā visa pasaulē līdz par elektroautomobiļiem un to uzlādei Latvijā. Savukārt, nodarbības praktiskajā daļā dalībnieki varēja iejusties Edisona lomā un izveidot elektrisko spuldzīti, kā arī noskaidroja, kāpēc elektrību ražo ābols un citrons.

Skolēniem bija patiess prieks saprast, ka no mājās atrodama citrona vai ābola var ražot elektrību. Tas arī pierāda to, ka zinātne ir interesanta un aizraujoša. Beigās skolēni vairākkārt pat salika šo ķēdi, lai tikai pierādītu, ka tas ir tik interesanti un vienkārši.


8.c un 8.d klase bija priecīgi un pateicīgi programmai “Latvijas skolas soma” par sniegto iespēju pavadīt lielisku piektdienu, baudot kopīgu dienu ar savu klasesbiedru un audzinātāju līdzdalību.


Paldies saka arī audzinātājas – Līga Radzeviča un Ineta Dišlere

“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page