top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Rīgas Motormuzeja apmeklējums

23.maijā 8.c klase bija ekskursijā Rīgā,  Rīgas Motormuzejā.

Ekskursijas sākumā skolēni piedalījās interaktīvajā nodarbībā „No kvēlspuldzes līdz elektroauto”. Nodarbības teorētiskajā daļā skolēni guva zināšanas par izcilo zinātnieku un izgudrotāju Tomasu Alvu Edisonu, viņa slavenākajiem izgudrojumiem un to, kā tie ietekmējuši pasaules industriālo attīstību no gaismas iedegšanas katrā mājā visā pasaulē līdz pat elektroautomobiļiem un to uzlādei Latvijā.

Nodarbības praktiskajā daļā dalībnieki iejutās Edisona lomā un paši centās izveidot elektrisko spuldzīti, kā arī noskaidrot, kāpēc elektrību ražo citrons. 

Skolēni bija ieinteresēti, vai viņiem izdosies eksperiments, vai iedegs elektrisko spuldzīti. Skolēni guva gandarījumu par izpildīto darbu.

Ekskursijas turpinājumā skolēni apmeklēja Rīgas motormuzeja spēkratu ekspozīciju, kura veidota no vairākām sadaļām - „Garais ceļš līdz auto” (stāsta par autobūves pirmsākumiem), ”20. gadu vieglie automobiļi un motocikli”, „30.-40. gadu automobiļi”, „Kremļa kolekcija”, „Pēckara PSRS automobiļi un motocikli”, „Auto un motosports” „Auto, moto un velo ražošana Latvijā”.

Muzeja ekspozīcijā bija iespējams izbaudīt braucienu ar autobusu uz kolhoznieku kāzām, iepazīties ar izstādīto ugunsdzēsēju auto uzbūvi un vēsturi.

Skolēni atzīst, ka nodarbība un muzeja apskate bija ļoti interesanta, izzinoša.

Daži no skolēnu viedokļiem:

·         Mums viss patika. Bija ļoti interesanti uzzināt kaut ko jaunu par vēsturiskajām mašīnām.

·         Bija ļoti interesanti. Mums patika mašīnu izskats, to vēsture. Patika gangsteru mašīnas un sacīkšu mašīnas. Gidi bija jauki. Mēs uzzinājām, ka no citrona var dabūt elektrību un ka volframs izdeg vislēnāk.

Labi pavadīts laiks un iegūtās zināšanas, izmantotās prasmes deva gandarījumu.

Klases audzinātāja Ļubova GorpiņičaComments


bottom of page