top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Radošās darbnīcas Preiļu lietišķās mākslas un vēstures muzejā

29.maijā 3a klase apmeklēja Preiļu lietišķās mākslas un vēstures muzeju. Muzejā var iepazīt novada vēsturi, saimniecisko un kultūras attīstību, aplūkojot dažādas vēstures liecības.

Preiļu lietišķās mākslas un vēstures muzejs mums piedāvāja divas radošās darbnīcas “Amatam zelta pamats’’ un “Augt maizītei tīrumā”.

Darbnīcā “Amatam zelta pamats” mūs iepazīstināja ar senlaicīgiem materiāliem un seno laiku darba vēsturi. Bērniem piedāvāja no mūsdienīgiem materiāliem un parauga izveidot savu neparasto puķi. Bērni aizrautīgi darbojās kopā ar nodarbības vadītājām un skolotājām.  Izmantojot tīšanas, vēršanas, pīšanas un vīšanas metodes tapa brīnumskaisti ziedi.

Darbnīcā “Augt maizītei tīrumā” mēs iepazinām maizes tapšanas vēsturi, seno laiku maizes cepšanas rīkus un maizes daudzveidību. Bērni izrādīja interesi un uzdeva jautājumus darbnīcas vadītājai. Aktīvi piedaloties un atbildot uz viktorīnas jautājumiem, bērni uzstādīja jaunu rekordu atbildēs uz jautājumiem. Noslēgumā mēs degustējām tikko ceptu rudzu maizi ar sviestu.

Daži teikumi no bērnu piedzīvotā:

 “ Šodien ieguvu daudz pozitīvu emociju.”

 “Mani pārsteidza maizes daudzveidība.”

 “Izbrīnīja, ka no četriem materiāliem var izgatavot skaistu puķi.”

 “Gribētu pagaršot maizi, kuru cepa senatnē.”

“Ļoti patika izgatavot puķi.”

 “Patika klausīties par maizes vēsturi.”

Sagatavoja Jeļena DžeikunaComentários


bottom of page