Rudenīgā 3.oktobra rītā 8.a, 8.b un 7.k, 8.k klases skolēni kopā ar savām audzinātājām devās mācību ekskursijā.
Ekskursijas mērķis bija interaktīvā un saistošā veidā iepazīties ar Madonas vēsturi, uzmanību vēršot uz tās apbūves veidošanos, iepazīties ar Cesvaines pili kā kultūrvēsturisku vietu un iepazīties ar pils krājumu un krājuma veidotajām izstādēm. Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā mūs sagaidīja zinošas gides.
Pirmā nodarbība notika Madonas pilsētvidē. Saņēmām Madonas karti, kurā bija atzīmēti objekti, kas mums bija jāatrod 1 h laikā. Tika iegūta vispārizglītojoša un noderīga informācija vēstures apguvē. Orientēšanās spēle bija kā aizraujošs un aktīvs muzeja apmeklējums. Lai veiktu šo uzdevumu, bija jāsadarbojas vienam ar otru. Tas deva mums iespēju labāk iepazīt vienam otru un paskatīties uz sevi no malas.
Otrajā nodarbībā skolēni praktiski iepazina un izpētīja Marka Rotko gleznas. Nodarbības mērķis bija rosināt skolēnus iedziļināties mākslā, kas skatāma muzeja Izstāžu zālēs, un ievērot mākslas darbu detaļas. Izmantojot sagatavotas darba lapas, skolēni iejutās “detektīvu” lomā un, meklējot atbildes uz uzdotajiem jautājumiem, saskatot mākslas darbu fragmentus, vērīgi pētīja darbus, uzdeva jautājumus nodarbības vadītājam un saņēma izsmeļošas atbildes.
Tālāk ceļš mūs veda uz Cesvaini. Sākumā izstaigājām pils parku, pēc tam izzinošā nodarbībā pa Cesvaines pili skolēniem bija iespēja iepazīties ar to kā kultūrvēsturisku vietu. Cesvaines pils uzskatāma par vienu no spožākajiem 19.gs. otrās puses arhitektūras sasniegumiem Latvijā, kas iekļauta Eiropas kultūras mantojuma sarakstā. Cesvaines pils un parks ir izcils mākslas piemineklis, kurā apvienojas arhitektūra, tēlniecība, metālmāksla un glezniecība. Pilī bija iespējams apskatīt gan pils atjaunotās, gan vēl neatjaunotās daļas, izstaigāt plašos pagrabus un uzkāpt skatu tornī. Skolēni tika iepazīstināti ar 19. gadsimta mākslas veidiem, unikāliem risinājumiem gan pils apkures sistēmās, gan interjerā. Iepazinām mākslas daudzveidību, jo pils interjerā ir gan gleznojumi, gan kokgriezumi, gan metālkalumi un dažādi lakoniski veidojumi. Skolēni iepazinās ar Cesvaines pils vēsturi, piedzīvoto skolas laiku un briesmīgo ugunsgrēku, pēc kura pils pēc vairākiem gadiem atdzima kā kultūras un mākslas centrs.Kāpjot pils skatu tornī, skolēni izskaitīja visus pakāpienus. Torņa augšā visi bija sajūsmā, jo no tā pavērās zeltaini rudenīgs skats uz Cesvaini.
Braucot mājup, priecīgi un patīkami noguruši pa logu vērojām skaistās, krāsainās, rudenīgās ainavas. Bija interesanti, aizraujoši un noderīgi.
Lai visiem krāsains un radošs rudens, apceļojot Latviju!
8.a, 8.b, 7.k,8.k klases skolēni un audzinātājas
Teksts V.Mežaraupe, I.Bartuseviča, foto V.Jakovele
Comments