top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Saulaina diena Sēļu sētā

25. maijā 2.d klases skolēni devās pārgājienā uz Jēkabpils Vēstures muzeja brīvdabas nodaļu “Sēļu sēta”. Ja tavā pilsētā ir muzejs, tad šī iespēja noteikti jāizmanto! Tā izlēma arī 2.d klases skolēni!

Programma „Latvijas skolas soma” Jēkabpils Vēstures muzejā apmaksā ieejas maksu "Sēļu sētā" un dalību muzejpedagoģiskajās programmās. Mēs izvēlējāmies Ziepju darbnīcu, Senās spēles, kā arī apskatīt pašu muzeju.

Ziepju darbnīcā skolēni uzzināja vēsturiskus faktus, darbojās praktiski un radoši. Vislabāk patika domāt nosaukumus pašu veidotajām ziepēm. Dodoties mājās, katrs skolēns savas gatavotās ziepes varēja ņemt līdzi.

Senās spēles skolēni izspēlēja, iepazīstot muzeja eksponātus un senās ēkas. Mijās gides stāsts un tematiskās spēles. Bērni iepazina senos sadzīves priekšmetus, darbarīkus, dzīves apstākļus, izmēģināja spēkus ūdens nešanā. Vislielākais pārsteigums bija Elizabetei, jo muzejā apskatāma melnā pirts no viņas vecmammas dzimtajām mājām.

Pēc nodarbībām skolēniem bija brīvais laiks muzeja pagalmā. Varēja staigāt basām kājām, gulēt zālē un spēlēt klases biedreņu Sofijas un Melisas sagatavotās spēles.

Skolēni ieguva jaunas zināšanas, prasmes un jaunu pieredzi.


kl. audz. Anita Ščegalkova“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Commentaires


bottom of page