top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Skaistā pavasara dienā 7.c un 9.c klases devas mācību ekskursijā uz Siguldu un Turaidu

Pirmā pietura bija 1207.gadā celtā Livonijas ordeņa Siguldas pils, kura kopš rekonstrukcijas darbiem 2011. gadā pieejama apmeklētājiem un kļuvusi par iemīļotu vietu brīvdabas pasākumu organizatoriem. Pēc tam devāmies uz Turaidu. Tur programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros skolēni piedalījās orientēšanās spēlē “Tūkstošgadu stāsts”. Spēles gaitā varēja iepazīt Latvijas vēstures lappuses, iedziļināties latviešu dainās un leģendās, vērot viduslaiku arhitektūru un mūsdienu skulptūras, atpazīt senlaiku darba instrumentu skaņas, lasīt informāciju no vecām kartēm. Spēlē bija jāsadarbojas komandā, kas deva gandarījumu un saldās balvas, ar kurām tika apbalvotas komandas.

Lomu spēlē “Ciemos pie Turaidas forgota” bija iespēja izjusties viduslaiku cilvēku lomās (bruņinieku, krustnešu, zemnieku un viņu ģimenes locekļu). Rakstveža vadībā apguva viduslaiku rakstīšanas iemaņas. Kamīna uguns gaismā un viduslaiku mūzikas pavadībā skolēni veidoja apliecinājumu par pieņemšanu pie Turaidas fogta.

Labi pavadīts laiks, skaistās dabas ainas un iegūtās zināšanas, izmantotās prasmes deva gandarījumu.

“Man viss ļoti patika, patika pārģērbties par citu tēlu un rakstīt ar tinti un spalvu. Patika apskatīt pili. Patika ciemos pie fogta , tā bija jauna pieredze. Pats brauciens arī bija ļoti jautrs.” (Anna Aleksandrova, 7.c)

“Man visvairāk patika iespēja uzkāpt Turaidas tornī. Man visvairāk padevās orientēties. Es uzzināju kaut ko jaunu par Siguldu un Turaidu.” (Markuss Endzelis, 7.c)

“Mācību ekskursija man iepatikās, bija interesanti un aizraujoši. Vislabāk izdevās pildīt uzdevumus, meklēt punktus uz kartes, kad bija orientēšanās. Iepatikās arī būt pilī.” (Demjans Matvejevs, 7.c)

“Ekskursija bija interesanta, Turaidā patika orientēšanās uzdevums, kur bija jāorientējas reljefā un jāpilda uzdevumi, kas ir doti uz lapām” (Artjoms Gerasimovs, 9.c)“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page