top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Smilšu kino “Apkārt pasaulei”

Trešdien, 15.decembrī 2021.g., 1.a klases skolēni piedalījās projektā "Latvijas skolas soma", Smilšu kino “Apkārt pasaulei”.


Darba sākumā bērni noskatījās video, kurā viņiem tika stāstīts par gleznošanu ar smiltīm. Bērni uzzināja, kur tiek iegūtas smiltis, kāda materiāla izgatavošanai nepieciešamas smiltis. Skolēni iepazinās ar dažādām tehnikām zīmēšanā ar smiltīm.


Lai zīmētu ar smiltīm uz stikla, nemaz tik daudz nevajag: smiltis un speciāls galds ar atbilstošu apgaismojumu. Šīs tehnikas īpatnība un interaktivitāte slēpjas tajā, ka sajūsmināto skatītāja acu priekšā attēli “izaug” viens no otra. Šī māksla pieprasa no mākslinieka lielu meistarību, jo gleznu veidošana notiek skatītāja acu priekšā un nepieļauj iespēju kļūdīties. Pie tam svarīgi ir ne tikai labi prast zīmēt, bet just smiltis, lai ar kādu neveiklu kustību neizbojātu visu gleznu. Katras jaunas smilšu gleznas parādīšanās, skatoties video, tika pavadīta ar bērnu emocijām, sajūsmas izsaucieniem.


Skolēni ar lielu nepacietību gaidīja iespēju patstāvīgi pašiem ķerties pie darba. Viņi bija emociju pārpildīti, veidojot aplikāciju no smiltīm.

Paldies programmai "Latvijas skolas soma", kas palīdz skolotājiem un skolēniem uzzināt vairāk un pašiem aktīvi iesaistīties dažādās nodarbībās.

 

“Man patika zīmēt ar smiltīm.” (Martins Meļņiks)


“Man ļoti patika darbs ar smiltīm. Domāju, ka neizdosies, bet viss izdevās ļoti skaisti.” (Roberts Gavrovskis)


“Tas bija ļoti skaisti un priecīgi” (Anastasija Suhačova)


“Darboties ar smiltīm bija ļoti patīkami. Man viss iznāca skaisti.” (Ariana Skeranska)


“Man patika darboties ar smiltīm. Tās bija krāsainas un patīkamas.” (Amelija Pavlova)


“Man ļoti patika darboties ar krāsainajām smiltīm. Bija interesanti un jautri. Agrāk nekad nebijām darbojušies ar smiltīm.” (Andželina Račko)


“Man patika darboties ar krāsainajām smiltīm. Tas bija neparasti un interesanti.” (Myroslava Trotsan)


1.a klases audzinātāja Jeļena Džeikuna


Senās spēles “Sēļu sētā”

Ir klāt mācību gada noslēgums. Ir paveikts liels darbs un esam pelnījuši atpūtu savu draugu un klasesbiedru lokā. Tik sen neesam kopā rotaļājušies, dziedājuši un priecājušies. Visi labā noskaņojumā, c

Comments


bottom of page