top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Spēja saskatīt neparasto ikdienišķajā- nemaldīga gudrības pazīme.

/Emersons/


Ar kaut ko neikdienišķu, neparastu un brīnumainu iesākās aprīļa nogale daudzām Jēkabpils 2.vidusskolas sākumskolas klasēm. Stikla mākslas studija “Glass Point” sadarbībā ar projektu “Latvijas Skolas soma” skolēniem piedāvāja iespēju iepazīties ar stikla tapšanas vēsturi un ražošanas procesu. Mākslinieces Kitija Almane un Anna Varnase pastāstīja bērniem par dažādo un pārvērtībām pilno stikla dzīvi – kausēšanu, veidošanu, krāsošanu, rūdīšanu. Skolēni ar lielu aizrautību skatījās videomateriālu par stikla pūtēja fiziski smago, bet radošo un pārsteigumiem bagāto profesiju. Nodarbības laikā bērni dalījās ar savu pieredzi – kādi trauki no stikla atrodas viņu mājās, kur stikla izstrādājumi ir sastopami ikdienā, cik tie ir praktiski.


Nodarbības praktiskajā daļā bērniem bija jāveic uzdevums, kuru Kitija un Anna soli pa solim izstāstīja videorullītī. Un te pat bravurīgākajiem aizrāvās elpa – cik interesanti bija darboties ar sīkajām stikla lauskām uz tik nelielas, caurspīdīgas sirsniņas formas! Tās bija jānovieto gan ģeometriski pareizi, gan gaumīgi saskaņojot krāsas. Daudzi tās gatavoja māmiņām, jo tuvojās pavasara skaistākie un mīļākie svētki – Mātes diena. Tika veiktas pat telefoniskas ekspresaptaujas par mīļākajām krāsām un toņiem, kādus vēlētos redzēt māmiņas gaidāmajā pārsteigumā.


Izmantojot iespēju, bērni starpbrīžos draudzīgi veidoja no mazajiem stikla gabaliņiem savas mozaīkas, salika pa krāsām, saskaitīja, cik to ir! Sanāca tāda īsta starppriekšmetu saikne!


Un tad pats grūtākais – sagaidīt no Rīgas atvestos gatavos darbiņus! Ar kādām prieka un saviļņojuma emocijām tika vaļā raisīts katrs sainītis! Pie tam mākslinieces stikla sirsniņai bija pielīmējušas klāt mazu cilpiņu, lai tās varētu pakārt goda vietā – tā, lai visi redz un priecājas! Bērni ar lielu prieku tieši pirms Māmiņdienas varēja doties mājas ar PAŠA GATAVOTU dāvanu savam vistuvākajam cilvēkam.


Vai patika šī nodarbība?

Jā, par visiem 100%!


2.i klases audzinātāja Judīte Januškeviča

Liepājas teātra mācībizrādi “Kā top Izrāde?”

27. maijā 4.c klases skolēni noskatījās projekta Latvijas skolas soma ietvaros piedāvāto Liepājas teātra mācībizrādi “Kā top Izrāde?” Tas bija atraktīvs ceļojums pa izrādes tapšanas posmiem. Liepājas

Comments


bottom of page