top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Uzdāvini dzejoli!

Pasaules dzejas dienā, 21.martā, Jēkabpils 2.vidusskola atsaucās UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas rīkotajai sociālai un izglītojošai kampaņai “Uzdāvini dzejoli”. Šo kampaņu jau vairākus gadus rīko Zbigņeva Herberta fonds (Polijā) sadarbībā ar UNESCO Polijas Nacionālo komisiju, un 2023. gadā, kad UNESCO Asociēto skolu tīklam aprit 70. gadu, kampaņu tika plānots īstenot visā pasaulē.

Skolēni un skolotāji, kas piedalījās šajā akcijā, tika aicināti sacerēt vai pārrakstīt dzejoli ar roku uz pašu noformētas kartiņas, mudinot uztvert dzejoli kā dāvanu. Vienlaikus šī vienkāršā nodarbe aicināja dalībniekus uz dziļāku un saistošāku dzejas lasījumu, kā arī rosināja lasītāju ar lielāku rūpību un apdomu izvēlēties dzejoļus, kā arī uzņemties atbildību par savu izvēli, jo kampaņu īstenojām kā dzejoļu dāvināšanu savai skolai.

Kampaņas īstenošanas laikā pārliecinājāmies, ka labs vārds neko nemaksā, bet dara tik daudz! Ar pozitīvu iedvesmu un radošu pieeju radītie dzejoļi šobrīd rotā skolas vidi, un tas ir uzskatāms veids redzēt, ka dzejolis patiešām “dzīvo” - par to pašam ir prieks un ir vēlme to parādīt arī draugiem.

Paldies iesaistītajām klasēm un skolotājiem par vienošanos dzejā, izbaudot sirsnīgu kopā būšanu un apliecinot lokālpiederību skolai.

Sarmīte Straume

Jēkabpils 2. vidusskolas direktores vietniece


Commentaires


bottom of page