top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Vai protam sadarboties? Vai viegli būt pusaudzim?

Šādi jautājumi radās Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klases skolēniem, kad 10.maijā devāmies ekskursijā uz Rīgu, lai piedalītos Ziedoņa klases izlaušanās spēlē “Blēņas un pasakas” un programmas “Nāc ar klasi uz CINAMON kinoteātri Rīgā un Liepājā un skaties pašmāju filmas uz lielā ekrāna”’ ietvaros noskatītos režisores L.Oltes kinofilmu “Māsas”.

Ziedoņa klasē nodarbības sākumā skolēni pārbaudīja un papildināja savas zināšanas gan par dzejnieku Imantu Ziedoni, gan citiem latviešu rakstniekiem. Tad sekoja pats aizraujošākais –izlaušanās spēle. Tās uzdevumi bija tiešām izaicinoši, sarežģīti, atjautīgi. Skolēniem bija nepieciešams izmantot radošumu, lasītprasmi, loģisko domāšanu un spēju sadarboties. Paši skolēni atzīst, ka laba, saliedēta un ātri domājoša komanda, kā arī katra dalībnieka stipro pušu izmantošana bija tas, kas ļāvis viņiem ātrāk izlauzties no istabas. Šo programmas “Latvijas skolas soma” piedāvāto aktivitāti skolēni noteikti ieteiktu izmantot arī citām klasēm, jo bija aizraujoši, interesanti un darbošanās kopā palīdzēja pilnveidot erudīcijas un sadarbības prasmes.

Citādākas domas un emocijas raisīja režisores L.Oltes ģimenes drāma “Māsas”. Skolēniem filma šķita diezgan smaga un nopietna, liekot aizdomāties par dažādiem pusaudžiem aktuāliem un būtiskiem jautājumiem. Daļa skolēnu neizprata filmas nobeigumu, tāpēc ļoti svarīga ir filmas pārrunāšana pēc tās noskatīšanās.

Kopumā ar ekskursiju un tās laikā izbaudītajām aktivitātēm skolēni bija ļoti apmierināti. Gaidām nākamo piedzīvojumu!

 

7.d klases vārdā audzinātāja Inese Prauliņa

Comments


bottom of page