„Ventspils stikla pūtēji laiku lokos”

Š. g. 8.novembrī 4.d klases skolēni ar klases audzinātāju devās uz tikšanos ar Ventspils stikla pūtējiem.

Pēc sasveicināšanās ar stikla meistariem mūsu stikla izpēte varēja sākties.

Atraktīvā sarunā noskaidrojām, ka stikls tiek ražots no smiltīm. Interesanti bija uzzināt, ka mūsu jūras malas smiltis nederēs, arī smilšu kastes smiltis nederēs. Meistari pastāstīja, ka nepieciešamas būs kvarca smiltis. Aplūkojot klasesbiedrene rotu, vajadzēja noteikt stikla krāsvielu, jo zinām, ka stikls var būt arī krāsains. Pēc nelielas minēšanas, ar meitenes auskaru palīdzību uzzinājām, ka stikla krāsošanai būs nepieciešams metāls, lai krāsa augstajā stikla ražošanas temperatūrā nesadeg. Meistari parādīja, ka stikls var būt dažāds: plāns, biezs, ciets, arī tāds, kuru var satīt kamolā.

Nodarbības turpinājumā daži skolēni varēja izmēģināt savu prasmi stikla pūšanā. Pūšot kārtīgi un lēnām, stikla veidojums skolēniem sanāca diezgan līdzīgs, bet straujākā un stiprākā pūtienā, izstrādājums nedaudz mainīja savu izskatu. Pieskaroties šiem izstrādājumiem, tie saplīsa gabaliņos.

Noslēgumā skolēni varēja iepazīties ar meistaru veidotām stikla figūriņām, kā arī katrs bērns dāvanā saņēma nelielu stikla piekariņu.

Rakstu sagatavoja Valentīna Škarstāne