Ventspils stikla pūtēji laiku lokos.

Kāda ir stikla rašanās vēsture? Kā veido stiklu? Kā iegūt stikla krāsu spektru?

Uz šiem un vēl daudziem citiem jautājumiem 4.m, 5.m, 5.u, 6.i un 6.m skolēni atbildes guva 28. novembrī, tiekoties ar aroda meistariem- stikla pūtējiem no Ventspils. Nodarbības laikā skolēni noklausījās stāstījumu par stikla rašanās pirmsākumiem, par stikla sastāvu, par nepieciešamo aprīkojumu darbam ar stiklu. Interesanti bija uzzināt, ka stikla pūtēja prasmi nevar apgūt nevienā skolā. Meistars savam māceklim no paaudzes paaudzē nodod tālāk savas zināšanas un prasmes. Visiem ļoti uzmanīgi bija jāklausās, jo par katru pareizi sniegto atbildi savā īpašumā bija iespēja saņemt balvu- stikla piekariņu. Skolēni varēja ne vien vērot stikla figūriņas veidošanas procesu, bet arī paši izmēģināt stikla veidošanas mākslu. Meistars sniedza atbildes uz vairākiem jautājumiem un uzsvēra, ka arods ir ļoti interesants, bet grūts, jo prasa lielu pacietību un koncentrēšanos. Nodarbības noslēgumā ikkatram bija iespēja aplūkot stikla figūriņu izstādi. Katrai no figūrām meistars un viņa māceklis ielikuši vārdu, piemēram, krupītis Jančuks, mārīte Patrīcija. Nodarbība noritēja ar nelielu humora piedevu un pozitīvā gaisotnē.

Ir patiess gandarījums par šo tikšanos!

I.Eglīte, I. Šlesere, L. Voltmane, S. Ukre, A. Laitāne