top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Vietā, kur satiekas pagātne, tagadne un nākotne

Programmas „Latvijas skolas soma" ietvaros 8.oktobrī 5.m klase devās uz Likteņdārzu, kurš atrodas uz salas Daugavā pie Kokneses. Likteņdārzs ir tautas kopīgā dāvana Latvijai tās 100. dzimšanas dienā. Kā norāda Likteņdārza veidotāji, "tā ir vieta, kur satiekas pagātne, tagadne un nākotne. Gan cilvēka, gan valsts. Satiekas, lai dotu mierinājumu pagātnei, spēku šodienai un iedvesmotu piepildīt savus sapņus nākotnē." Te skolēni apmeklēja un ar interesi vēroja amfiteātri, Draugu aleju, Liktens gāti, bērnu un jauniešu radošo laukumu un citas īpašas vietas Likteņdārzā. Šajā nozīmīgajā vietā piedalījāmies izzinošā nodarbībā ar kultūrvēsturisku programmu un aktīvu līdzdarbošanos brīvā dabā. Skolēniem bija jāparāda savas sadarbības prasmes grupu darbā, jāprot orientēties ar kartes palīdzību, jābūt vērīgiem apkārtnē un jāprot meklēt informāciju ar viedtālruņu palīdzību. Pēc gides izsmeļošas instrukcijas skolēni tika sadalīti grupās. Pēc kartēs norādītā maršruta skolēni devās stundu garā piedzīvojumā un meklēja atbildes uz jautājumiem par Likteņdārzu, Latviju, dabu un vēsturi. Noslēgumā visi pulcējās, lai pārrunātu redzēto un uzzināto. Noskaidrojām arī veiksmīgāko un centīgāko grupu, kura uzrādīja vislabāko rezultātu un saņēma suvenīrus.

Gadu gaitā Likteņdārza radīšanā ar savu darbu vai ziedojumiem iesaistījušies desmitiem tūkstošu cilvēku un daudzas iestādes. Arī mūsu klases skolēni ar programmas „Latvijas skolas soma" ziedojumu tagad jutīs, ka ir devuši kaut nelielu ieguldījumu Likteņdārza tapšanā un uzturēšanā.


Jēkabpils 2.vidusskolas 5.m klases audzinātāja Antra Skutela

Liepājas teātra mācībizrādi “Kā top Izrāde?”

27. maijā 4.c klases skolēni noskatījās projekta Latvijas skolas soma ietvaros piedāvāto Liepājas teātra mācībizrādi “Kā top Izrāde?” Tas bija atraktīvs ceļojums pa izrādes tapšanas posmiem. Liepājas

Comments


bottom of page