Ziepju darbnīca

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 16. septembrī 4.u klases skolēni viesojās Jēkabpils Vēstures muzeja Sēļu sētā, lai piedalītos muzejpedagoģiskā nodarbībā “Ziepju darbnīca”.

Skolēni noklausījās izglītojošu informāciju par ziepju rašanās vēsturi un katram bija iespēja pagatavot savas īpašās ziepes, izvēloties kādu no ziediem: mārpuķīti, kliņģerīti, piparmētru vai kumelītes. Ziepju tapšanas procesu patīkamāku radīja izvēlētās smaržīgās eļļas aromāts. Gaidot, kamēr ziepes būs gatavas, skolēni minēja mīklas par kokiem, dzīvniekiem un dabu. Darbojoties komandās, skolēni, savienojot puzles fragmentus, izveidoja Saimes mājas un Meitu klētiņas attēlus. Nodarbības noslēgumā katrs savam ziepju gabaliņam deva nosaukumu. Skolēni guva jaunas zināšanas un daudz pozitīvu emociju.

4. u klases audzinātāja Ina Šlesere

Smiltis.... Mēs visi zinām, cik patīkami ir pastaigāties pa siltām, mīkstām smiltiņām jūras krastā! Cik aizraujoši bija spēlēties bērnībā bērnudārza smilšu kastē! Bet veidot no smiltīm aplikāciju? Tas

Tuvojoties Ziemassvētkiem, 5.i klases skolēni noskatījos jaunāko latviešu kino filmu “Ziemassvētki džungļos”. Kopā ar filmas varoņiem - māsām Paulu un Kati, un viņu mammu - aizceļojām uz kādu eksotisk

22.decembrī, mazu mirkli pirms Ziemassvētku lielā brīnuma, 4.m klase devās aizraujošā kino ceļojumā meklēt Ziemassvētku sajūtu. Kopā ar galvenajiem filmas varoņiem Paulu un Akimu iekarojām džungļus, l