top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

6.c klases mācību ekskursija uz Latvijas Dzelzceļa muzeju

Šī gada 26. aprīlī 6.c klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgu- Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeju, kur piedalījās nodarbībā "Ritekļu vēsture Latvijā 1858.–1940. gadā". Nodarbības ilgums bija apmēram viena stunda.

Nodarbības laikā sākumā skolēniem bija iespēja iepazīt vilcienu darbības maketu- redzēt to, kā izskatās vilcienu ceļi un satiksme izveidotajā modelī. Pēc tam skolēni iepazina tvaika lokomotīvju un dažādu vilcienu vēsturi, kā arī to, kā notiek darbs stacijās un kā tiek kontrolēta vilcienu satiksme. Nodarbības otrajā daļā skolēni varēja iekāpt dažādos vilcienos un lokomotīvēs, uzzināt, kādam nolūkam šie transportlīdzekļi bija nepieciešami, kā arī uzdot sev interesējošos jautājumus. Skolēniem bija interesanti apskatīt lokomotīves un vilcienus ne tikai no ārpuses, bet arī iejusties pasažieru lomā.

Kopumā skolēniem bija interesanti redzēt un salīdzināt vilcienus, kādi tie bija agrāk un ar kādām ērtībām tie ir mūsdienās. Arī vilcienu darbības principi un satiksmes regulēšana skolēnus ieinteresēja- jautājumu bija daudz!

 

6.c klases audzinātāja Zaiga Kaulakane

תגובות


bottom of page