9.a un 9.b klases skolēnu ekskursija uz Rīgas zoodārzu.

Programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros 9.a un 9.b klases skolēni apmeklēja Rīgas zoodārzu. Ekskursijas maršruts un saruna vijās caur Latvijas pilsētu ģerboņos atveidoto dzīvnieku prizmu, iesaistot skolēnus pētnieciskās aktivitātēs un darbībās. Zoodārzā skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas teorētiskās zināšanas un apgūt jaunas zināšanas un prasmes gan par dzīvniekiem, gan par Latvijas pilsētām. Skolēni ar gida palīdzību salīdzināja dzīvnieku ieradumus ar teikās un nostāstos aprakstīto uzvedību. Argumentēja un diskutēja par dzīvnieka izvēli Latvijas pilsētās, atklāja likumsakarības kultūrainavas un dzīvnieku aizsardzības jomā. Bija ļoti patīkami apzināties, ka arī pārējiem zoodārza apmeklētājiem ir iespēja izzināt mūsu pilsētas vēsturi un kultūru, iepazīstoties ar lūšiem. Ekskursijas laikā skolēni vēroja dzīvniekus un izzināja viņu dzīvesveidu savvaļā. Skolēniem ļoti patika vērot dzīvniekus, īpaši iepriecināja tas, ka dzīvnieki bija ļoti aktīvi! Pie skolēniem tuvāk pienāca un parādīja sevi visas četras lauvas, ļoti interesanti bija vērot pērtiķus, un ļoti aktīvi rāpoja pa savu būri bruņurupuči. Gids atļāva skolēniem paglaudīt un tuvāk iepazīties ar ezīti. Skolēni uzdeva jautājumus par dzīvniekiem un to paradumiem, uzmanīgi klausījās un apskatīja dzīvniekus. Skolēni izzināja savu dzimteni, izbaudīja rudens dabu un aktīvi pavadīja laiku.

J.Graudiņa

M.Ļitvinova