top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Par skolēnu paštestu

Updated: Dec 24, 2021

Cienījamie vecāki!


Lai turpinātu epidemioloģiski droša izglītības procesa īstenošanu klātienē, tiek uzsākta Covid-19 ātro antigēna paštestu izmantošana.


Laboratorijas skrīnings 18. novembrī skolā nenotiek. 1.-12. klašu skolēni saņem 2 komplektus testēšanai mājās – 17. novembrī un pirms atgriešanās skolā – 21. novembrī. Vecāki par testēšanas rezultātu informē attiecīgās klases audzinātāju, nosūtot informāciju mācību sociālajā tīklā Mykoob.


Svarīgi atcerēties, ka paštestus veic arī pilnībā vakcinētie vai pārslimojušie (ja kopš inficēšanās ar Covid-19 pagājis vairāk par 6 nedēļām), gan nevakcinētie skolēni.


Ja veiktajam paštestam (17. novembrī un/vai 21. novembrī) ir pozitīvs rezultāts, tad mājas karantīnu ievēro tikai skolēns, kuram ir pozitīvais testa rezultāts. Pozitīva paštesta gadījumā skolēnam jāveic arī apstiprinošs tests laboratorijā. Pārējie klases biedri turpina mācības klātienē.


Paštestu izmantošana ir ērta, vienkārša un viegli veicama arī bērniem, un rezultāts pieejams jau 15-20 minūšu laikā.

 

Video pamācība antigēna ātrā paštesta veikšanai

 

Vizualizēta instrukcija bērniem antigēna ātrā paštesta veikšanai (ar bildēm) https://www.laboratorija.lv/covid-19-lv/izglitibas-iestazu-testesana.htmlPaldies, ka esat atbildīgi, veicinot drīzu un drošu atgriešanos ierastajā dzīves ritmā!

Opmerkingen


bottom of page