top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

26. SEPTEMBRIS-EIROPAS VALODU DIENA

26.septembra rīts. Otrdienas rīts. Saulains un silts rīts, kas vēstīja, ka varētu tikt pārspēts kārtējais nacionālais siltuma rekords. Svētku rīts- Eiropas valodu dienas rīts.

700 miljoni eiropiešu no Eiropas Padomē pārstāvētajām 46 dalībvalstīm tiek mudināti savas dzīves laikā apgūt pēc iespējas vairāk valodu: gan izglītības iestādēs, gan pašmācības ceļā. Eiropas Padome ir pārliecināta, ka daudzvalodība ir līdzeklis labākai starpkultūru sapratnei un tā ir mūsu kontinenta kultūras mantojuma galvenā sastāvdaļa. Tāpēc arī Eiropas Padome iestājas par plurilingvismu Eiropā.

Eiropas Valodu diena ir Eiropas Padomes (Strasbūrā) iniciatīva un kopš 2001. gada tiek svinēta 26. septembrī. Arī Jēkabpils 2.vidusskolas skolēni svinēja šos svētkus- angļu valodas mācību stundu laikā.

2.c un 2.e klases skolēni skolotājas K.Mikažānes stundās apguva karstasinīgās Spānijas valodu. Tika iepazītas un izmēģinātas sasveicināšanās frāzes, apgūtas krāsas un skaitļi spāņu valodā. Skolēni ar sajūsmu iesaistījās jaunās valodas apguvē.

Skolotājas I.Dišleres vadībā skolēni no 3.i, 4.e, 5a., 5.d un 5.e klases, kā arī skolotājas I.Prauliņas 7.c, 7.d klases skolēni izmēģināja savus spēkus un parādīja savas radošās prasmes dizaina jomā, veidojot Eiropas Valodu dienas T-krekla logo. Viņu radošos darbus var apskatīt 1.stāva internāta korpusā pie ziņojumu dēļa.


Eiropas Padome katru gadu izsludina T-krekla logo konkursu. Arī šogad tas ir atvērts un ikviens var piedalīties, uzvarēt un redzēt sevis veidoto logo uz 2024.gada Eiropas Valodu dienai veltītā krekla. Ar sīkāku informāciju un dalības noteikumiem var iepazīties oficiālajā Eiropas Valodu dienas mājas lapā, sadaļā T-kreklu konkurss. Pieteikšanās termiņš ir līdz 31.12.2023. Izmēģini!

https://edl.ecml.at/Activities/EDLT-ShirtContest/tabid/3147/Default.aspx

Savukārt skolotājas K. Mičko 6.b, 8.a skolēni un skolotājas J.Lazdiņas 9.d klases skolēni pārbaudīja savas zināšanas, pildot Eiropas Padomes veidoto viktorīnu par valodām. Pēc viktorīnas skolēni izteicās, ka bija interesanti un žēl, ka tik maz jautājumu (kopumā viktorīnā piedāvāja 10 dažādus jautājumus).

8.d klases skolēniem skolotājas J.Lazdiņas vadībā bija iespēja veidot plakātus par tēmu “Valoda”. Viņiem bija iespēja padomāt, padiskutēt par valodu daudzveidību klases kolektīvā, skolas kolektīvā, pilsētā valstī un Eiropā. Ar veidotajiem plakātiem var iepazīties 1.stāva internāta korpusā uz 8.d klases kabineta durvīm.


Un nobeigumā vēlos izmantot Marijas Pejčinović Burić, kura ir Eiropas Komisijas ģenerālsekretāre, kas atbildīga par Eiropas valodu dienu 2023, vārdus "The European Day of Languages reminds us that learning a language is a step towards openness and respect for other cultures."

(Eiropas valodu diena mums atgādina, ka apgūstot valodu, mēs esam soli tuvāk atvērtībai un cieņai pret citām kultūrām. )

Uz tikšanos Eiropas Valodu dienā 2024!

Angļu valodas skolotāju vārdā sk.Mikažāne

Comentários


bottom of page